Top10


Partnerünk

Hírkosár logó, hírek egyben

Népszerű tartalom

Zelenszkij: Ha Ukrajna nem lesz NATO-tag, Ukrajna a saját területén fogja felépíteni a NATO-t
Megszületett a megállapodás, hamarosan sor kerülhet a Putyin-Trump találkozóra
„Ukrajnának és Európának minden tárgyalás részének kell lennie” – Európa vezetői indulatosan reagáltak a Trump és Putyin közti telefonbeszélgetésre
Hangos letartóztatás Kárpátalján: lebukott a korrupt kiképző
Tömegbe hajtott Münchenben egy autós, sok a sérült

Hangosabbak-e a szellőztető berendezések a környezet zajainál?

A szellőztető berendezések alkalmazásával szembeni ellenérzés amiatt alakult ki, mert sokan azt gondolják, a működtetésük zavaró mértékű zajjal jár. A környezeti zajok hatással vannak az emberi szervezetre, legfőképp az idegrendszerre, a túlzott mértékű és főként állandó zúgás, lárma nemcsak az életfunkciókat, hanem a pihenést, a munkát is zavarja. Persze a zajártalom megítélése egyénfüggő, de bizonyított, hogy a 85 dB feletti zaj már káros a hallásra is.

 

A városi létnek is megvannak a zajai, amelyekhez hozzá lehet szokni, ugyanígy a minket körülvevő berendezések zajszintjéhez is. A mindennapi életvitelhez szükséges háztartási eszközökkel, épületgépészeti berendezésekkel szemben is megvan a felhasználók igénye a minél csendesebb működésre, és ezt a technológiák fejlődése, a gyártók innovációi lehetővé is teszik.

 

A szellőztetés fontossága 

 

A levegő az emberi lét alapeleme, az emberi szervezetnek zárt terekben még inkább szüksége van friss levegőre. A levegő minősége meghatározó a hő- és a közérzet, a teljesítőképesség szempontjából. Szellőztetésre, legyen az természetes vagy mesterséges, éppen ezért szükség van mind a lakások, családi házak, mind pedig az intézmények esetében. 

 

A STIEBEL ELTRON korszerű szellőztető berendezései az intézményi és otthoni környezetben is jól használhatóak, energiahatékonyak, csendesek, és biztosítják a megfelelő levegőminőséget. 

 

A hagyományos, ablaknyitásos szellőztetésnek több ellenérve is van, az egyik, hogy a rövid ideig tartó levegőcsere nem elegendő, hatékonysága nem megfelelő, másodsorban nem képes egészséges szinten tartani a páratartalmat, harmadrészt a fűtési szezonban nagy hőveszteséget okoz, városokban zajjal, porral is jár.

 

Intézményi környezetben pedig szinte kivitelezhetetlen az egyéni igények figyelembevételével, épp ezért irodaházakban, egyéb helyeken a szellőztető rendszerek bevett megoldásnak számítanak. 

 

Szellőztető berendezések kontra környezet zajszintje

 

A modern szellőztető berendezések csendes működést biztosítanak, zajszintjük 40-50 dB. Az utca zaja egy csendes városi lakóparkban kb. 50 dB, de zajosabb környezetben, forgalmas főút mellett akár a káros határértéket, a 85 dB-t is elérheti, meghaladhatja. 

 

A szellőztetők az átlagos, leggyakrabban használt háztartási eszközökkel – porszívó, hűtőszekrény, mosógép – összehasonlítva is állják a sarat, zajszintjük jóval kisebb.

 

A klímaberendezések ma már rendkívül halk működtetést tesznek lehetővé, így ezekkel összehasonlítva valóban zajos lehet egy szellőztető berendezés. Azonban a szellőztetőknek csak a központi egysége bocsát ki 40-50 dB zajt, ez pedig egy lakás, iroda eldugott pontján elrejthető, onnan üzemeltethető, így nem okoz akkora mértékű zajterhelést, ami zavaró lehetne az egyéb, állandóan jelen lévő zajok mellett.

 

Ha friss levegőre vágyik, egészsége, jó közérzete érdekében válassza Ön is ablaknyitogatás helyett az energiahatékony és halk üzemű, korszerű szellőztető berendezéseket.


Református

FRISS hírek






Kövessen minket a

és mi értesítjük a legfrissebb hírekről!


Megtalál minket a
NAV honlapján is!


NAV

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com