Top10


Partnerünk

Hírkosár logó, hírek egyben

Népszerű tartalom

Az oroszok szerint Zelenszkij megtébolyodott rögeszmés
Kezdetét vette a végjáték: Ausztria, Magyarország és Szlovákia szövetsége megakadályozhatja Zelenszkij ámokfutását
Szijjártó Péter meghúzta a határvonalat: Az ukránok ígéreteivel tele a padlás!
Jövő héten bemutathatja a Trump-kormányzat, hogyan képzeli el az orosz-ukrán háború végét
Zelenszkij nyitott Trump ajánlatára az ásványkincseibe történő befektetéseket illetően

Jövő héten írhatják alá az ukrán gabonaszállítási egyezményt

Oroszország, Ukrajna, Törökország és az Egyesült Nemzetek Szervezete (ENSZ) a jövő héten aláírhatja a megállapodást Ukrajna fekete-tengeri gabonaexportjának újraindításáról, de Antonio Guterres ENSZ-főtitkár figyelmeztetett, hogy még „hosszú utat kell megtenni” – számolt be az agroforum.hu.

Hulusi Akar török védelmi miniszter azt mondta, hogy a jövő héten aláírandó megállapodás közös ellenőrzéseket tartalmaz a kikötőkben és Törökországban, a fekete-tengeri exportútvonalak biztonsága érdekében. Törökország ezenkívül koordinációs központot hozna létre Ukrajnával, Oroszországgal és az ENSZ-szel a gabonaexport terén.

Guterres kissé óvatosabb volt, és azt mondta az újságíróknak, hogy “remélhetőleg sikerül végleges megállapodásra jutnunk” a jövő héten, és hozzátette: “Optimista vagyok, de még nem készült el teljesen.” “Különleges előrelépést láttunk” – mondta Guterres New Yorkban. “Most több technikai munkára lesz szükség az előrelépés megvalósításához. De a lendület egyértelmű.”

Az ukrajnai háború miatt megugrott a gabona, az étolaj, az üzemanyag és a műtrágya ára a világpiacon. Az orosz invázió és a tengeri blokád megakasztotta az exportot, több tucat hajó és mintegy 20 millió tonna gabona rekedt silókban Odesszában.

Egy névtelenül nyilatkozó magas rangú ENSZ-tisztviselő azt mondta, hogy az ukrajnai fekete-tengeri export újraindításáról szóló tárgyalások legtöbb problémás pontját sikerült megoldani, és az isztambuli megbeszéléseket “áttörésnek” minősítette.

A szerdai tárgyalások előtt diplomaták elmondták, hogy a terv részletei között szerepelt, hogy ukrán hajók vezetnék a gabonaszállító hajókat az elaknásodott kikötői vizeken. Oroszország beleegyezik a fegyverszünetbe, amíg a szállítmányok mozognak. Törökország pedig – az Egyesült Nemzetek Szervezetének támogatásával – hajókat ellenőrizne, hogy eloszlassa az oroszok fegyvercsempészettől való félelmet.

Oroszország a háború kezdete óta folytatja a gabonaexportot, de hiányoznak a nagy szállítóhajók, mivel sok tulajdonos tart attól, hogy a régióba küldje azokat. A szállítási és biztosítási költségek is meredeken emelkedtek – számolt be a nemzetközi mezőgazdasági szaksajtó a brit Thomson Reuters hírügynökségre hivatkozva.

Az Egyesült Államok közölte, hogy az orosz gabonára és műtrágyára nem vonatkoznak szankciók, és felajánlotta, hogy írásos biztosítékot ad a hajózási társaságoknak és az importáló országoknak. Ukrajna és Oroszország gazdálkodói jelenleg a 2022-es búzatermést takarítják be. Július-november általában a legforgalmasabb időszak a kereskedők számára az új termény szállítására. Ráadásul a közelgő aratás is veszélyben van, mivel Ukrajnában az export leállása miatt jelenleg nincs raktárkapacitás.

Kövessen minket a FACEBOOKON, INSTAGRAMON, TWITTEREN, TELEGRAMON vagy GOOGLE Hírekben és nem marad le a legfrissebb hírekről!


Református

Partnerünk

Hírkosár logó, hírek egyben

FRISS hírek






Kövessen minket a
FACEBOOKON,
INSTAGRAMON,
TWITTEREN,
TELEGRAMON, vagy
GOOGLE Hírekben
és mi értesítjük a legfrissebb hírekről!

Megtalál minket a
NAV honlapján is!



NAV
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com