Top10


Partnerünk

Hírkosár logó, hírek egyben

Népszerű tartalom

Zelenszkij: Ha Ukrajna nem lesz NATO-tag, Ukrajna a saját területén fogja felépíteni a NATO-t
Megszületett a megállapodás, hamarosan sor kerülhet a Putyin-Trump találkozóra
„Ukrajnának és Európának minden tárgyalás részének kell lennie” – Európa vezetői indulatosan reagáltak a Trump és Putyin közti telefonbeszélgetésre
Hangos letartóztatás Kárpátalján: lebukott a korrupt kiképző
Tömegbe hajtott Münchenben egy autós, sok a sérült

Az ukrajnaiak a minimálbér felét kénytelenek élelmiszerre költeni

A minimálbérből – jelenleg 6700 hrivnya – élő ukránok jövedelmük felét élelmiszerre költik. Míg az EU-ban ez a mutató a kelet-európai országokban 13-34 %, a nyugat-európai országokban 9-16 %.

Ezt az „Európa Akadályok Nélkül” elemzőközpont 2022 december elején végzett elemzésének eredményei igazolják.

Egy ukrajnai lakos 2016-os kormányhatározattal jóváhagyott, havi étrendjében a következők szerepelnek: több mint 8 kg búza és rozskenyér, 330 gramm tészta, közel 800 gramm különféle gabonafélék és hüvelyesek, körülbelül 8 kg burgonya és ugyanennyi egyéb zöldség, köztük paradicsom és uborka, 5 kg gyümölcs, 2 kg hús, 1 kg baromfi és hal, 600 gramm olaj, 2 kg cukor, 5 liter tej és 1,5 kg vaj és sajt.

Az ukránok havonta körülbelül 3,3-3,8 ezer hrivnyát költenek ekkora mennyiségű élelmiszerre a szupermarketekben. Ugyanakkor az alapvető élelmiszertermékek hasonló készlete a megfelelő összegben ugyanazon kiskereskedelmi láncok üzleteiben:

Lengyelországban – 3,6 ezer hrivnya, Romániában – 4 ezer, Bulgáriában – 4,8 ezer, Portugáliában – 5 ezer, Franciaországban – 5,3 ezer, Magyarországon – 5,5 ezer, Spanyolországban – 5,5 ezer, Németországban – 5,7 ezer, Hollandiában – 6 ezer hrivnya.

Az európai országok minimálbérének nagyságára vonatkozó Eurostat-adatok felhasználásával kiszámították, hogy ezen országok állampolgárai minimáljövedelmének mekkora hányadát teszik ki az ukránok havi adagköltségei. Kiderült, hogy a minimáljövedelem mintegy harmadát Magyarországon és Bulgáriában, ötödét Romániában, 10-15 százalékát Lengyelországban, Portugáliában és Spanyolországban, kevesebb mint 10 százalékát Franciaországban, Németországban és Hollandiában kell élelmiszerre költeni.


Református

FRISS hírek






Kövessen minket a

és mi értesítjük a legfrissebb hírekről!


Megtalál minket a
NAV honlapján is!


NAV

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com