Top10


Partnerünk

Hírkosár logó, hírek egyben

Népszerű tartalom

Meg akarták ölni Zelenszkijt – Maga az ukrán elnök osztott meg részleteket
Lenyelte a keserű pirulát Zelenszkij: Magyarországhoz, Szlovákiához és Lengyelországhoz fordult segítségért
Trump bejelentette: Azonnali tárgyalások kezdődnek az orosz-ukrán háború végéről
Ukrajna: Jön a katonai rendőrség
Megállíthatatlan Orbán: Brüsszelben is látják, hogy az eszméit nyugat felé sodorja a szél

Ügyvédkereső: megbízható Ügyvédet, gyorsan!

Alap esetben azt gondolnánk, ritkán lehet szükségünk ügyvédre, és még annál is jobb, ha soha nincs. Ez azonban súlyos tévedés, ügyvédre több esetben is szükségünk lehet, és az esetek nagy részében nem a meglévő baj megoldása, hanem a lehetséges gondok elkerülése érdekében. Jogi ügyek tekintetében is igaz, hogy a megelőzés jobb, gyorsabb, könnyebb, mint az orvoslás. Ügyvédre tehát akkor van szükségünk, amikor biztosak akarunk lenni benne, hogy jogszerűen járunk el ügyeinkben, és nem kerülhetünk emiatt később bajba. Ilyenkor jönnek jól az ügyvédkereső szolgáltatások.

Miért keresünk ügyvédet?

Erre a kérdésre egy rövid, és több hosszabb válasz létezik, szóval kezdjük a röviddel: Azért, hogy biztosan jogszerűen járjunk el, és ne szegjünk törvényt.

A hosszú válaszból rengeteg változat létezik. Bármilyen ügyet is intézünk, legyen az mondjuk lakásbérlet, adásvétel, lakásvásárlás, nem szeretnénk, hogy átverjenek, vagy megbüntessenek bennünket.

Néhány példa történet által láthatjuk, hogy jogi tájékozatlanságunk milyen komoly gondokat okozhatnak, egyszerű, hétköznapi helyzetekben is:

„Egy Mercedest ajánlottak a figyelmünkbe. Az eladó cég azonban nem adta meg az autóalvázszámot, mi azonban a rendszám alapján ellenőriztük az előzményeket, és egy 50 ezer eurós kárra bukkantunk, valamint fényképet is találtunk az összetört autóról, amit korábban közel 40 ezer euróért kínáltak fel részünkre. Ebben az esetben azzal a 15 eurónak megfelelő összeggel, amit a jelentés elkészítésére költöttünk, komoly pénzösszeget és későbbi fejfájást spóroltunk meg. Egy ilyen gépjárművet nagyon nagy kihívás lett volna eladni!” Írja az Index.hu a használt gépjárművásárlásról.

„Hiába a határozat, a rendőrség is tehetetlen: nem tudták kirakni a milliókkal tartozó albérlőket a budapesti lakásból – A tulajdonos három éve küzd az igazáért” Kezdi albérleti visszaélésről szóló cikkét a Blikk.

Vásárláson túl természetesen szeretnénk elkerülni, hogy meghatalmazással, megbízással, végrendelettel bárki visszaéljen, esetleg a munkáltatónk jogszerűtlenül járjon el velünk szemben.

„A főnököm azonban megtudta, hogy várandós vagyok, s azonnal kirúgott. Két napom volt a próbaidőm lejártáig” Nyilatkozta egy kismama a HAON számára.

A Végrendelettel történő visszaélésről pedig a Napi.hu cikkében olvashatunk: „Végrendeletet hamisított egy férfi, aki ellen polgári ügyben elkövetett hamis tanúzás bűntette és hamis magánokirat felhasználásának vétsége miatt most vádat emelt a Veszprémi Járási Ügyészség.”

A példákból jól kitűnik, hogy a lényeg egy és ugyanaz: egy jó Ügyvéd biztonságot ad. Bármilyen széleskörű ismeretekkel is rendelkezzünk, a Magyar jog szövevényes rendszere átláthatatlan marad számunkra. Még ha azt is gondoljuk, nagyjából értjük és átlátjuk, mindig kerül az utunkba valami buktató, amelyen csak jól képzett Ügyvéd tud minket átvezetni.

Az Ügyvédünk hosszú távon is képviselhet minket ügyeinkben, ebben az együttműködésben a mi elvárásunk is az lesz vele szemben, hogy ezt legjobb szaktudása szerinttegye. Ennél fogva bizalmi szerepet fog betölteni, tehát a megfelelő ügyvéd kiválasztásánál nagyon körültekintőnek kell lenni.

Hol keresünk ügyvédet?

            Telefonkönyv, újság

Emlékezzünk kicsit vissza, mikor volt utoljára, hogy nyomtatott formátumú telefonkönyvet vettünk a kezünkbe? Nem mostanában, ugye? Pedig egy-két évtizeddel ezelőtt az lett volna a kézenfekvő megoldás, hogy fellapozzuk az ide vonatkozó oldalt, és kiválasztjuk egy szimpatikus Ügyvédi iroda telefonszámát. Talán nívósabb folyóiratokat vagy helyi napilapokat még olvasunk is nyomtatott formátumban, és ezek oldalain is fellelhetők ügyvédi irodák hirdetései, de ha jól átgondoljuk, a technológia fejlődésének köszönhetően frissebb információhoz juthatunk az online térben.

            Internet

A keresés folyamata napjainkban már egyértelműen az internet világában zajlik, ahol egy egyszerű Google keresés is számtalan Ügyvédi iroda honlapját jeleníti meg számunkra, az esetek nagy részében a telefonszám mellett online elérhetőséggel, és időpontfoglaló rendszerrel. Ezen kívül rengeteg ügyvédkereső szolgáltatást is találunk. a Magyar Ügyvédi Kamara keresője a leglogikusabb megoldás. Itt első körben a keresett jogi képviselő szakterületét választjuk meg, majd szűrhetünk névre, Kamarai Azonosító Számra (KASZ), régióra. Korábbi cikkünkben Összehasonlítást végeztünk a Szerzi és az Ügyvédbróker szolgáltatásait illetően, ez mélyebb belátást ad az ügyvédkereső szolgáltatások működésébe.

Mi alapján keresünk ügyvédet?

Vegyük tehát sorra, mely fontos tényezőket kell figyelembe vennünk a megfelelő jogi szakember, ügyvéd keresése során.

            Jogi kategória

Fontos az adott ügyvéd szakterülete. Példának okáért ingatlanvásárlási ügyekben célszerű nem válóperes ügyvédet alkalmazni. A Szerzi 18 területre, jogi kategóriára osztotta fel a magyar jogot, és lehetővé teszi a regisztrált Ügyvédek számára, hogy kiválasszák, mely kategóriákban vállalnak jogi tanácsadást.

            Ajánlás

Bármi is legyen az, amit igénybe veszünk vagy vásárolunk, célszerű utánanézni előtte, véleményeket és visszajelzéseket olvasni. Ez igaz egy mobiltelefonra, autóra, kávéfőzőre, de ugyanúgy érvényes egy leendő munkáltatóra, üzletipartnerre és Ügyvédre is. Különösképp hasznos, ha ismerőstől, megbízható forrástól kapjuk az adott ügyvéd elérhetőségét, mert így egyúttal a tapasztalatoknak is utána tudunk járni. Viszont még itt is fennáll, hogy nekünk nem biztos, hogy ő a megfelelő segítség. Ahogyan fentebb is láthattuk, az ügyvédi megbízás bizalmi feladatkör. Jó ha tudjuk hogy, ha úgy látjuk jónak jogunk van változtatni és ügyvédet váltani.

            Hely, idő, ár

Végezetül a három legfontosabb kérdés: Hol, mikor és mennyiért? Erre a kérdésre a válasz mindig az, hogy: Minél közelebb, minél hamarabb, és lehetőleg olcsón. Lakhelyünk közvetlen közelében, de minimum a településen belül szeretnénk elintézni jogi ügyeinket, ezért mindenképp helyi ügyvédet fogunk keresni. A várakozási idő viszont egészen más eset, nem lehet tudni, hogy egy nap, vagy több hét telik el, mire időpontot kapunk. Az ár esetében pedig sajnos el kell fogadnunk, hogy aminőséget meg kell fizetni. Nincs kibúvó ez alól. Bár több szervezet biztosít ingyenes, pro bono jogi tanácsadást, ezekkel célszerű vigyázni. Nem tudhatjuk, pontosan meddig terjed ki az ingyenes rész, és mikortól válik súlyosan fizetőssé.

A feltett három kérdésre viszont van egy válasz, amiről eddig álmodni sem mertünk: ott, ahol épp vagyunk, három órán belül, és előre látható, bruttó 7.000 Ft-os áron, 20 percre. A Szerzi online jogi tanácsadás szolgáltatása ezt tudja. Az ügyvédkereső folyamat pedig percek alatt, egyszerűsítve történik. A regisztrációt követően csak ki kell választanunk a számunkra releváns jogi kategóriát, és a rendszer három órán belül összekapcsol egy rendelkezésre álló, adott szakterületen járatos Ügyvéddel. Ha szeretnénk előzetesen tájékozódni az oldal működéséről, azt regisztrációt követően akár az ingyenes próba változatban is megtehetjük, mielőtt jogi tanácsadást kérünk. A Szerzi.hu tehát szolgáltatással rengeteg időt és pénzt spórol meg nekünk.

 


Református
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com