Top10


Partnerünk

Hírkosár logó, hírek egyben

Népszerű tartalom

Hatalmas erősítést kapott az ukrán légierő: megérkeztek az első Mirage vadászgépek
Két kárpátaljai hadifogoly szabadult az orosz fogságból
Kiderült, mikor kerülhet sor a Trump-Putyin csúcstalálkozóra
Az oroszok szerint Zelenszkij megtébolyodott rögeszmés
Kezdetét vette a végjáték: Ausztria, Magyarország és Szlovákia szövetsége megakadályozhatja Zelenszkij ámokfutását

Két ember fertőződött meg lépfenével Oroszországban

Mindkét esetet az oroszországi Csuvas Köztársaságból jelentették a kormányzó szerin.

Két ember fertőződött meg a veszélyes lépfene baktériummal az oroszországi Csuvas Köztársaságban, Moszkvától mintegy 430 kilométerre keletre – jelentették be szerdán, írja cikkében a ma.hu.

A köztársaság kormányzója, Oleg Nyikolajev a Telegramon közvetítette a hírt, miszerint a betegeket megerősített diagnózissal kórházba szállították, és jelenleg a szükséges kezelést kapják.

Az illetékes orvosok a két fertőzött állapotát mérsékeltnek minősítették – mondta Nyikolajev, hozzátéve, hogy életük nincs veszélyben.

Minden olyan személyt, aki kapcsolatba került a lépfenebetegekkel, szintén orvosi felügyelet alá helyeztek és megelőző kezelésben részesítettek – jelentette a kormányzó.

A csuvasföldi fogyasztóvédelmi szolgálat, az állategészségügyi szolgálat és az ország belügyminisztériuma együttműködik a fertőzés további terjedésének megakadályozásán – írta.

„A fő cél a régiónk lakosainak biztonsága, és ezt el is érjük” – biztosította a Telegram olvasóit.

Az 1,2 millió lakosú Csuvas Köztársaság Európa középső részén, Oroszországban, a Volga folyó partján fekszik. Regionális fővárosa, Csebokszári és Moszkva között mintegy 700 kilométer a távolság.

A „szibériai pestisnek” is nevezett lépfene legutóbbi esetét 2022 júniusában jelentették Oroszországban, a déli Sztavropoli régióban. A fertőzés terjedését a helyi hatóságok gyorsan megfékezték.

A lépfene a Bacillus anthracis baktérium által okozott súlyos fertőző betegség, amely néha vidéki területeken fordul elő, és leggyakrabban az állatállományt érinti. Az emberek az állatoktól, jellemzően a fertőzött tetemektől, valamint gyapjútól, szőrtől és bőröktől kaphatják el.

A betegség a bőrben, a tüdőben és a belekben fordulhat elő. A légúti lépfene a legveszélyesebb, a halálozási arány még kezelés mellett is 50 és 80 százalék között mozog az Egyesült Államok Betegségellenőrzési és Megelőzési Központja szerint. A leggyakoribb azonban a betegség bőrön át terjedő formája, amely kezelés nélkül az esetek kevesebb mint 24 százalékában halálos kimenetelű.

A 20. századi tudományos fejlődés előtt több százezer ember halt meg lépfene miatt, de az esetek száma nagymértékben csökkent a betegek antibiotikumokkal való kezelésének és az állatok beoltásának köszönhetően.

Kövessen minket a FACEBOOKON, INSTAGRAMON, TWITTEREN, TELEGRAMON vagy GOOGLE Hírekben és nem marad le a legfrissebb hírekről!


Református

Partnerünk

Hírkosár logó, hírek egyben

FRISS hírek






Kövessen minket a
FACEBOOKON,
INSTAGRAMON,
TWITTEREN,
TELEGRAMON, vagy
GOOGLE Hírekben
és mi értesítjük a legfrissebb hírekről!

Megtalál minket a
NAV honlapján is!



NAV
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com