Top10


Partnerünk

Hírkosár logó, hírek egyben

Népszerű tartalom

Rejtélyes amerikai repülőgép landolt Moszkvában – Donald Trump máris Oroszországba küldhetett valakit?
Kiderült mikortól üzemel a Nagypalád-Nagyhódos határátkelő
Kárpátaljai helyzet: Magyar Levente tájékoztatást kapott az ukrajnai magyar közösség támogatásáról
Magyar Levente: Ukrajna hátba szúrta Magyarországot
Donald Trump szerint Ukrajna „gyakorlatilag” beleegyezett egy 500 milliárd dolláros üzletbe, hamarosan találkozhatnak Volodimir Zelenszkijjel

A magyarok nem a háborút, hanem a kormány politikáját látják elsősorban az infláció okának

Magyarországnál csak Dél-Koreában érzik jobban az emberek a recessziót – derül ki az Ipsos friss felméréséből. A kutatás szerint a magyarok elhúzódó inflációra számítanak, ugyanakkor nem hisznek abban, hogy ez elsősorban az orosz-ukrán háborúnak köszönhető – írja a Portfolio.

A Magyarországon megkérdezett emberek 78 százaléka érzi úgy, hogy a gazdaság recesszióban van, ennél magasabb arányt, 79 százalékot csak Dél-Koreában mértek.

A résztvevőket arról is megkérdezték, hogy a következő hat hónapban várakozásaik szerint hogyan alakul majd a családi kiadásuk az egyes termékcsoportokban. A magyarok 77 százaléka számít arra, hogy az egyéb háztartási cikkekre többet költenek majd, de majdnem ugyanekkora arány, 76 százalék számít az élelmiszerárak további emelkedésére. Hetven százalék felett van azok aránya is, akik a rezsiköltségek emelkedésétől félnek a következő fél évben.

A magyarok közel kétharmada (64 százaléka) a kormány gazdaságpolitikáját teszi felelőssé a megélhetési költségek emelkedéséért. A második helyen a kamatok magas szintje áll, 60 százalék említette ezt, a harmadik helyen az okok között pedig a világgazdaság állapota áll 58 százalékkal. Az orosz-ukrán háború és ennek következményei nincs a három legfontosabb tényező között, ezt 56 százalék említette.

A kormány kommunikációjában az elmúlt hónapokban a pénzromlást „háborús inflációként” aposztrofálják, ám a jelek szerint ez az üzenet nem ment át annyira, mint várták.

A magyarok többsége nem bízik abban, hogy csökken az áremelkedés üteme: 34 százalék további jelentős, 24 százalék pedig kisebb mértékű emelkedést vár, és csak 18 százalék hisz abban, hogy innen már lefelé indul az áremelkedés.

(fotó: forbes.hu)


Református

FRISS hírek






Kövessen minket a

és mi értesítjük a legfrissebb hírekről!


Megtalál minket a
NAV honlapján is!


NAV

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com