Top10


Partnerünk

Hírkosár logó, hírek egyben

Népszerű tartalom

Egymillió hrivnyás juttatással csalogatják a 18 és 24 év közti fiatalokat az ukrán hadseregbe
Zelenszkij területcserét ajánlana Oroszországnak
Rejtélyes amerikai repülőgép landolt Moszkvában – Donald Trump máris Oroszországba küldhetett valakit?
Kiderült mikortól üzemel a Nagypalád-Nagyhódos határátkelő
Kárpátaljai helyzet: Magyar Levente tájékoztatást kapott az ukrajnai magyar közösség támogatásáról

Bejelentette Oroszország: új, modern vadászbombázók érkeznek a frontra

Az orosz fegyvergyártásért felelős Rosztek állami vállalat bejelentette, hogy csütörtökön egy újabb „adag” Szu-34M-es vadászbombázót, illetve egy darab Il-76MD-90A teherszállító repülőgépet adott át az orosz védelmi minisztériumnak – írja a Portfolio.

A Rosztek állami fegyvergyártó leányvállalataként üzemelő Egyesült Repülőgépgyártó Vállalat elmondása szerint idén ez az első alkalom, hogy teljesítették az orosz védelmi minisztérium megrendelését. A vezérigazgató elmondása szerint a repülőgépek számos földi és repülési teszten estek át, mielőtt átadták őket.

A Rosztek részeként működő UAC legfontosabb feladata az orosz védelmi minisztérium ellátása új, nagy teljesítményű repülőgépekkel. Az állami védelmi megrendelésből eredő kötelezettségeinket időben teljesítettük

– jelentette ki Jurij Szljuzar vezérigazgató.

A közzétett hivatalos felvételeken összesen két új Szu-34M vadászbombázó látható, a gyártó vállalat azonban nem árult el pontosabb számokat. A nyári szállítás részét képezi a 2020 júniusában aláírt hároméves szerződésnek, amely keretében a gyár 24 darab korszerűsített Szu-34M leszállítására vállal garanciát.

A mostani, legalább két vadászbombázót is figyelembe véve az eddig legyártott Szu-34-esek száma ezzel elérte a 150 darabot.

Az Szu-34-esek Oroszország legmodernebb, negyedik generációs, kétüléses vadászbombázóinak számítanak, amelyek első példányait 2014-ben rendszeresítették az orosz légierőnél. Ennek ellenére az orosz vadászbombázók korlátozott aktivitással vesznek részt az ukrajnai hadműveletekben. Elemzők szerint ennek oka, hogy az orosz légierő nem rendelkezik elég levegő-föld irányított rakétával, ezért főként nem irányított, „buta” bombákra támaszkodik az orosz katonai repülés.

A nem irányított bombák pontosabb használatához ezeknek a gépeknek alacsonyan kell repülniük, az ukrán fegyveres erők pedig rengeteg légvédelmi rendszerrel, főleg vállról indítható légvédelmi rakétavetőkkel (MANPADS) rendelkeznek; ezek az alacsonyan repülő repülőgépekre komoly fenyegetést jelentenek.


Református

FRISS hírek






Kövessen minket a

és mi értesítjük a legfrissebb hírekről!


Megtalál minket a
NAV honlapján is!


NAV

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com