Top10


Partnerünk

Hírkosár logó, hírek egyben

Népszerű tartalom

A mozgósítás és a férfiak külföldi utazásának korlátozása a hadiállapot után is folytatódhat
Tálcán kínálta fel Ukrajna kincseit Donald Trumpnak Volodimir Zelenszkij
Trump különmegbízottja találkozott az ukrán nagykövettel
Donald Trump jövő heti találkozót helyezett kilátásba Zelenszkijjel, és megbeszélést Vlagyimir Putyin orosz elnökkel
Trump béketerve kiszivárgott, Zelenszkij és Putyin is őrjöng

Az amerikai törvények megkerülésével érkeznek kazettás bombák Ukrajnába?

A demokrata kormányzat a törvényben lefektetett fegyverexport-korlátozásokat is megkerülve juttatja el az ukránoknak a többnyire civilek ellen használt gyilkos fegyvert. Washington úgy érvelt, azért adnak át kazettás bombákat a háborúban álló ország számára, mert a hagyományos lőszerek terén jelenleg nagymértékű hiány mutatkozik írta a hirado.hu.

A Fehér Ház pénteken közölte, hogy újabb 800 millió dollár értékű katonai segítséget küld Ukrajnába, melyben az ENSZ-egyezményben tiltott kazettás lőszerek is helyet kapnak.
Az amerikai külügyminisztérium sajtóközleménye szerint a szállítmány több fajta precíziós lőszert, rakétákat, légvédelmi és harckocsi-elhárító eszközöket, valamint harci járműveket foglal magába, és olyan DPICM-ek kategóriájába tartozó „rendkívül hatékony tüzérségi eszközöket, amelyeket az Egyesült Államok ezt megelőzően nem küldött Ukrajna számára”. A DPICM (dual-purpose improved conventional munition) úgynevezett kazettás lőszer, amely bevetésekor számos további apró robbanóeszközt bocsát ki magából, megsokszorozva a pusztító hatást.
A Daily Wire nevű konzervatív portál ezzel kapcsolatban arra hívta fel a figyelmet, hogy a Biden-kormányzat annak ellenére döntött a kazettás lőszerek elküldése mellett, hogy

az amerikai törvények tiltják az egy százaléknál nagyobb hibaarányú kazettás bombák gyártását, használatát vagy átadását.
A lap szerint Biden a Foreign Assistance Act (Külföldi Támogatási Törvény) egy ritkán alkalmazott rendelkezése révén képes megkerülni a törvényt.

A kazettás bombákat, amelyeket a második világháború idején fejlesztettek ki és vetettek be először, a világ legtöbb országa betiltotta annak civilekre gyakorolt hatása miatt. Ez lehetővé teszi számára, hogy figyelmen kívül hagyja a fegyverexport-korlátozásokat, amennyiben úgy ítéli meg, hogy a lépés létfontosságú az amerikai nemzetbiztonság szempontjából. Amerikai tisztviselők szerint az Ukrajnába kerülő kazettás bombák hibaaránya kevesebb, mint 3 százalék.


Református
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com