Top10


Partnerünk

Hírkosár logó, hírek egyben

Népszerű tartalom

Szijjártó Péter meghúzta a határvonalat: Az ukránok ígéreteivel tele a padlás!
Jövő héten bemutathatja a Trump-kormányzat, hogyan képzeli el az orosz-ukrán háború végét
Zelenszkij nyitott Trump ajánlatára az ásványkincseibe történő befektetéseket illetően
Zelenszkij hajlandó tárgyalni Putyinnal, de jelen kell lennie Amerikának és az EU-nak is
Megnyílt a határ az ukrajnai férfiak egyes kategóriái előtt

Kína rekordmennyiségben vásárolja tovább is az orosz olajat

A növekvő ár sem izgatja túlságosan a finomítókat.

Júniusban ismét rekordra ugrott az Oroszországból származó olajimport, a feldolgozók annak ellenére folytatják a beszerzést, hogy csökken a többi irányadó olajfajtához képest kínált árengedmény. A pekingi vámhivatal csütörtökön nyilvánosságra hozott adatai szerint összesen 10,5 millió tonnát importáltak a múlt hónapban, naponta 2,56 millió hordót. Ez 44 százalékos növekedés az egy évvel korábbihoz képest.

Az év első hat hónapjában 53,61 millió tonna orosz olaj érkezett a világ második legnagyobb gazdaságába, 22 százalékkal több a tavalyinál. Oroszország változatlanul Kína első számú olajexportőre. Szaúd-Arábiából júniusban 7,92 millió tonnát, napi 1,93 millió hordót importáltak, ami havi bázison 12, éves összehasonlításban pedig mintegy 57 százalékos növekedés.

Elemzők pedig arra számítottak, hogy júniusban visszaesik a Szaúd-Arábiából származó olajimport, mert a szűkülő árrések miatt a kínai finomítók az orosz és más szállítókból származó olcsóbb nyersolajat keresik még azután is, hogy Rijád májusban 25 centtel csökkentette a júniusi rakodású Arab Light nyersolaj hivatalos eladási árát.

Az olajat egyébként az oroszok is drágábban adják. Bár a nyugati szankciók és az olajársapka következtében az ár alacsonyabb a többi nemzetközileg irányadó fajtáénál, az árengedmény egyre kisebb a növekvő kínai és jelentős indiai kereslet miatt.

Az orosz ESPO fajtát márciusban még hordónként 8,5 dollárral kínálták olcsóbban a Brentnél, júniusban a különbség a Reuters tudósítása szerint 5,5 dollárra esett vissza. (Egy dollár 338 forint.) Az Ural típusú orosz olaj ára pedig augusztusi szállításra már átlépte a megszabott hordónkénti 60 dollárt.

A hírügynökség azt is megjegyezte, hogy

a kínai finomítók közvetítőket használnak a szállításra és biztosításra annak érdekében, hogy elkerüljék a szankciósértést.

A kínai gazdaság lassulása ellenére nőtt a más forrásokból beszerzett olaj mennyisége is az elmúlt hónapban. A vámhivatal adatai szerint Malajziából a tavalyinál 133 százalékkal többet, napi 1,51 millió hordót importáltak – ezzel kapcsolatban a Reuters emlékeztetett, hogy az országot gyakran használják közvetítőként az iráni és a venezuelai olaj vásárlásához.

A kétoldalú feszültségek ellenére éves alapon 354 százalékkal nőtt az amerikai olajexport Kínába. A harmadik negyedévben azonban Kína várhatóan jobban támaszkodik majd olyan alternatív forrásokra, mint Brazília, miután Oroszország és Szaúd-Arábia is a termelés visszafogását ígérte.

Kövessen minket a FACEBOOKON, INSTAGRAMON, TWITTEREN, TELEGRAMON vagy GOOGLE Hírekben és nem marad le a legfrissebb hírekről!


Református

Partnerünk

Hírkosár logó, hírek egyben

FRISS hírek






Kövessen minket a
FACEBOOKON,
INSTAGRAMON,
TWITTEREN,
TELEGRAMON, vagy
GOOGLE Hírekben
és mi értesítjük a legfrissebb hírekről!

Megtalál minket a
NAV honlapján is!



NAV
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com