Top10


Partnerünk

Hírkosár logó, hírek egyben

Népszerű tartalom

Zelenszkij nyitott Trump ajánlatára az ásványkincseibe történő befektetéseket illetően
Zelenszkij hajlandó tárgyalni Putyinnal, de jelen kell lennie Amerikának és az EU-nak is
Megnyílt a határ az ukrajnai férfiak egyes kategóriái előtt
Már zajlanak az előkészületek: jöhet a találkozó, amire sokan várnak már a háború kitörése óta
Svéd rendőrség: Mintegy tízen meghaltak a felnőttoktatási központnál történt lövöldözésben

„Oroszország február óta győzelemre áll a háborúban”

David Betz, a londoni King’s College professzora a Magyar Nemzetnek adott interjújában kijelentette, hogy Ukrajna veresége egyértelműen a Nyugat kollektív veresége lesz, de ebben a helyzetben kizárólag a Nyugat tehet róla.

A 19 hónapja dúló orosz-ukrán háború alatt a felek számos új technikai megoldást és stratégiát alkalmaztak, ami radikálisan megváltoztatta a modern hadviselésről alkotott elképzeléseinket.

Az elvárások és a valóság közötti különbségeket vizsgálva fontos megjegyezni, hogy a frontról érkező híreknek fenntartásokkal kell kezelni, mivel gyakran az ellentétes felek által megosztott információk nem tükrözik a valóságot. A nyugati elképzelések szerint a modern hadviselés a gyorsaságról, mozgékonyságról és a pontos tűzerejű korlátozásról szólt. Az információs technológia fejlődése azt sugallta, hogy kevesebb katonára és felszerelésre lenne szükség. Azonban az orosz-ukrán háború láthatóan sokkal inkább az I. világháborúhoz hasonlít, hosszú lövészárokkal és tüzérségi csapások által okozott kráterekkel a mezőkön. A hadviselés továbbra is a mennyiség és a felszerelések versenyéről szól, aminek következtében Oroszország előnyre tett szert, különösen elavultnak vélt eszközökkel.

Azonban a drónok bevetése új dimenziót nyitott a konfliktusban. Nem szabad alábecsülni ezeket a pilóta nélküli, olcsó, de potenciálisan kártékony eszközöket. A drónok által végrehajtott viszonylag pontos támadások jelentős előrelépést hoztak a modern hadviselés terén. A dróntechnológia fejlesztése miatt ipari konfliktus is kialakult, és az dönti el, hogy melyik fél képes több és hatékonyabb drónt alkalmazni a harcban. Ez az összecsapás nemcsak Ukrajna és Oroszország között zajlik, hanem egy proxy háború is, amelyben a NATO és Oroszország szövetségesei is kulcsszerepet játszanak. Az Ukrajna körüli helyzet tehát összetett és változatos kihívásokat rejteget a modern hadviselés és geopolitika terén.

Kövessen minket a FACEBOOKON, INSTAGRAMON, TWITTEREN, TELEGRAMON vagy GOOGLE Hírekben és nem marad le a legfrissebb hírekről!


Református

Partnerünk

Hírkosár logó, hírek egyben

FRISS hírek






Kövessen minket a
FACEBOOKON,
INSTAGRAMON,
TWITTEREN,
TELEGRAMON, vagy
GOOGLE Hírekben
és mi értesítjük a legfrissebb hírekről!

Megtalál minket a
NAV honlapján is!



NAV
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com