Top10


Partnerünk

Hírkosár logó, hírek egyben

Népszerű tartalom

Meg akarták ölni Zelenszkijt – Maga az ukrán elnök osztott meg részleteket
Lenyelte a keserű pirulát Zelenszkij: Magyarországhoz, Szlovákiához és Lengyelországhoz fordult segítségért
Trump bejelentette: Azonnali tárgyalások kezdődnek az orosz-ukrán háború végéről
Ukrajna: Jön a katonai rendőrség
Megállíthatatlan Orbán: Brüsszelben is látják, hogy az eszméit nyugat felé sodorja a szél

Forradalmat robbant ki az AI videószerkesztés

A YouTube nemrég bejelentette, hogy hamarosan számos új mesterséges intelligencia (AI) funkciót vezet be a platformra. A legnagyobb szenzáció az Aloud, amely lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy bármilyen nyelven megnézhessenek a videókat.

Valós idejű szinkronhangok a Youtube-on

Az Aloud tulajdonképpen valós időben, automatikusan fordítja le és szinkronizálja a  videókat a felhasználó által választott nyelvre, így azok bármilyen nyelven készült videót meg tudnak majd nézni, anélkül, hogy feliratokat kellene olvasniuk vagy feliratot kellene készíteniük ahhoz.

Az Aloud techológiája forradalmasíthatja a videók megosztását a világ minden tájáról származó emberek számára. Ez lehetővé teszi, hogy a tartalomgyártók nagyobb közönséget érjenek el, és hogy a felhasználók új és érdekes tartalmakat fedezzenek fel.

A Creative Cloud gyártója felveszi a kesztyűt

Az Aloud által megmutatott új generációs, mesterséges intelligencia alapú videószerkesztési lehetőségek tökéletesen kirajzolják a jövő trendjeit. Az olyan iparági szereplők, mint (például) az Adobe, nagyon  hasonló fejlesztésekkel rukkolt elő.

Az Adobe Firefly nevű mesterséges intelligenciájára, ami a cég szerkesztő eszközeiben is hamarosan debütálni fog, (előreláthatóan a Premiere Pro-ban és a Premiere Rush-ban is lesz lehetőség az “intelligens” szerkesztés kipróbálására) – nagyban hasonló funkcionalitással, mesterséges intelligencia alapú videó kivonatolással, és emberi közbeavatkozás nélküli vágással kecsegtet – miközben már ennél a cégnél is lebegtetik a valós idejű szinkronizáció korát: Shantanu Narayen, az Adobe CEO-ja, nemrégiben azt nyilatkozta, hogy közel van már az az idő, amikor egy híres színész a saját hangján fog megszólalni a világ összes országában.

Az AI mindenhol ott lesz

Az Aloud mellett a YouTube számos más új AI funkciót is bevezet. Ezek közé tartozik egy új videóösszefoglaló funkció, amely rövid, szöveges áttekintést ad a videókról, egy új mobilalkalmazás a tartalomgyártók számára, és egy új keresési mód, amely segít a felhasználóknak a megfelelő tartalmak megtalálásában.

A funkciók egy részét a YouTube szerkesztőfelületén a YouTube Studio-ban lesz érdemes keresni, de egyelőre még hiába: a jelenleg tesztelés alatt álló MI alapú funkciók csak valamikor 2024-ben lesznek elérhetőek.

Nincs jó hírünk azok számára sem, akik abban reménykednek, hogy az Adobe által belengetett hasonló funkcionalitás megelőzi majd a YouTube AI lehetőségeinek a bevezetését. A cég (annak ellenére, hogy a legutóbbi MAX konferencián már be is mutatta ezeket a videós áttöréseket a nagyközönségnek) szintén csak a 2024-es nagy Creative Cloud frissítéskor ígéri az új funkciók egy részét, míg a fejlettebb, automata videóvágó funkciók csak később 2025-ben várhatóak.

Ez alapján egy dolog biztos: 2024 a videóvágás és terjesztés forradalmáról fog szólni. Olyan dolgok várhatóak, amitől minden szakember csak tátani fogja a száját, és minden jel arra utal, hogy a most bemutatott újdonságok csak a kezdetet jelentik.


Református
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com