Top10


Partnerünk

Hírkosár logó, hírek egyben

Népszerű tartalom

Kárpátaljai helyzet: Magyar Levente tájékoztatást kapott az ukrajnai magyar közösség támogatásáról
Magyar Levente: Ukrajna hátba szúrta Magyarországot
Donald Trump szerint Ukrajna „gyakorlatilag” beleegyezett egy 500 milliárd dolláros üzletbe, hamarosan találkozhatnak Volodimir Zelenszkijjel
Trump sokkoló kijelentést tett: Ukrajna lehet, hogy egyszer Oroszország lesz
Marco Rubio: Az orosz–ukrán háború lesz a müncheni konferencia fő témája

Újra bevezetné a sorkötelezettséget a német védelmi miniszter

Boris Pistorius német védelmi miniszter a Bundeswehrben meglévő emberhiány miatt azt vizsgálja, milyen modellben lehetne visszahozni a sorkötelezettséget Németországban – írja a Portfolio a Tagesschau.de hírportálra hivatkozva.

A Welt am Sonntagnak nyilatkozva Pistorius a svédeknél használatos modellt nevezte meg az egyik lehetséges modellként. Svédországban minden fiatal férfit és nőt katonai vizsgálatnak vetnek alá, egy kiválasztott részük pedig elvégzi a katonai alapkiképzést.

A sorkötelezettséget 2011-ben, 55 év után vezette ki Németország. A védelmi miniszter hivatalba lépését követően hibának nevezte a lépést.

A szociáldemokrata Pistorius párttársa, Olaf Scholz kancellár azonban idén februárban kizárta a sorkötelezettség újbóli bevezetését.

Az interjúban a Reuters beszámolója szerint a német védelmi miniszter arról is beszélt, hogy Oroszország jelentősen növelte fegyvergyártását, hogy fenn tudja tartani ukrajnai háborúját, miközben a balti államokat, Moldovát és Grúziát is fenyegeti.

Eközben az Egyesült Államok valószínűleg csökkenteni fogja európai kötelezettségvállalásait, mert egyre inkább az indiai-csendes-óceáni térségre koncentrál.

Pistorius szerint az európaiaknak jobban el kell kötelezniük magukat saját kontinensük védelmére, még ha a fegyvergyártás növelése időt is vesz igénybe.

Körülbelül 5-8 évünk van arra, hogy felzárkózzunk a fegyveres erők, az ipar és a társadalom tekintetében

– jelentette ki Pistorius.

Megjegyezte, Európa lesz kénytelen kompenzálni az Ukrajnának nyújtott amerikai támogatást, ha Washingtonban nem tudnak megegyezni a segélyezés további menetéről.

Donald Tusk kormányának megválasztása Lengyelországban szerinte lehetővé teszi a német–francia–lengyel úgynevezett „weimari háromszögnek”, hogy jobban fejlesszék katonai együttműködésüket.

Pistorius szerint egyelőre nem érkezett el az idő olyan nagy katonai missziókra, mint amilyen a Bundeswehr afganisztáni vagy mali katonai missziója volt.


Református
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com