Top10


Partnerünk

Hírkosár logó, hírek egyben

Népszerű tartalom

Zelenszkij kiegyezne Putyinnal?
Nógrádi György: Zelenszkij fölött eljárt az idő
Egyértelművé tette a német kancellár, hogy miért nem lehet Ukrajna a NATO tagja
Zelenszkij szerint az ő „igazságos béketervét” veszi alapul az USA elnöke
Oroszország bejelentést tett Ukrajnáról

Putyin újabb kihívót kapott az elnökválasztáson

Az Orosz Kommunista Párt jelöltet állított Vlagyimir Putyin ellen. A párt a második legnagyobb az orosz törvényhozásban.

Vlagyimir Putyin új kihívója egy 75 éves politikus, Nyikolaj Haritonov, aki az Orosz Kommunista Párt elnökjelöltje, és 2004-ben a szavazatok 14 százalékát szerezte meg, amikor Putyin ellen indult – olvasható a Guardian hasábjain.

A párt 14 százalékot szerzett a legutóbbi parlementi választásokon, a párt elnöke Gennagyij Zjuganov is indult már korábban Putyin ellen, 17 százalékos támogatottsággal.

Vlagyimir Putyin másik kihívója, Jekatyerina Duncova korábbi tévés újságíró nemrég bejelentette, hogy megtámadja a legfelsőbb bíróság döntését, amely kizárta a jövő évi elnökválasztásból – írja a lap.

Elméletben bárki indulhat az orosz elnökválasztáson, a feltétel, hogy 300 ezer aláírást összegyűjtsön.

Mint arról korábban beszámoltunk,

a 40 éves Jekatyerina Duncova, egy 3 gyermekes anya, komolyan gondolja a megmérettetést.

Azt mondta, hogy mindenki, aki jelölteti magát, fél, hisz a hatalom bárkit külföldi ügynöknek nyilváníthat, de úgy gondolja, nem szabad a félelemnek engedni. Betartja viszont a vonatkozó jogszabályokat, hogy ne találjanak rajta fogást, így nem mondta ki a háború szót a Reuternek adott korábbi interjú során.

Hangsúlyozta, hogy sem a Kremlnek, sem más országnak, sem oligarcháknak nem ügynöke, hanem teljesen önállóan döntött az indulás mellett.

Duncova véleménye szerint a fegyveres konfliktust minél előbb be kell fejezni, és a nyugattal ki kell békülnie Oroszországnak, teljesen értelmetlen a szembenállás.

A politikusnő szerint a nép már nagyon unja a háborút, pontosabban különleges hadműveletet: sokat romlott az élet, és sokan aggódnak a fronton lévő hozzátartozóik iránt.

Ami a politikai rendszert illeti: nagyobb szerepet adna a parlamentnek, mérsékelné az elnöki túlhatalmat.

A politikai okokból bebörtönzötteket, köztük Navalnijt szabadon engedné, egy szabadabb, demokratikusabb Oroszországot szeretne. Vigyázott, hogy ne bírálja Putyint, hisz ez is egyfajta kvázi törvénysértésnek minősül.


Református
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com