Top10


Partnerünk

Hírkosár logó, hírek egyben

Népszerű tartalom

Ukrajna: Jön a katonai rendőrség
Megállíthatatlan Orbán: Brüsszelben is látják, hogy az eszméit nyugat felé sodorja a szél
Csak duma az orosz békülékenység: csak teljes ukrán megadással jöhet el a béke?
Újabb haladékot kaptak a korlátozottan alkalmas hadkötelesek
Egymillió hrivnyás juttatással csalogatják a 18 és 24 év közti fiatalokat az ukrán hadseregbe

Elemzést közölt a Politico: nem véletlenül van kibukva Trump Ukrajnára

A Politico elemzése szerint a volt amerikai elnök több kormányzati botladozása közvetett vagy közvetlen módon összefüggésben volt Ukrajna ügyeivel, így nem túl jó emlékeket táplál az ország iránt áll a mandiner írásában.

Trump több sérelmet hordoz magában Ukrajnval kapcsolatban, és ez kihathat újabb elnöki tevékenységére megválasztása esetén – írja a Politico. Az uniós lap emlékeztet, Trump első alkotmányos felelősségre vonásához (impeachment) 2019 decemberében egy Zelenszkij elnökkel folytatott telefonhívása vezetett: azzal vádolták meg, hogy

arra kérte az ukrán államfőt, hogy vizsgáltassa ki választási riválisa, Joe Biden fia, Hunter ukrajnai korrupciógyanús ügyeit,

és ezzel előnyös helyzetbe hozza magát a 2020-as elnökválasztáson.

Trump és tanácsosai meg voltak győződve, hogy Hunter Biden ügyei miatt Joe Biden elnöki aspirációit meglékelhetik, ezért a republikánus elnökjelölt nyomást gyakorolt a Zelenszkij-kormányzatra, az pedig úgy érezte, akkor tudja majd Amerika jövőbeli támogatását is megtartani, ha ennek enged. Végül azonban nem indult eljárás a Biden fiú ellen, nem találták bűnösnek az olajügyleteiben, ezt pedig Trump nem bocsátotta meg az ukrán kormánynak – írja az uniós portál.

Trump azért volt kénytelen 2016-ban leváltani kampányfőnökét, Paul Manafortot, mert egy amerikai hírszerzési lehallgatási ügyben, illetve egy ukrán korrupcióellenes vizsgálat során kiderült:

a menedzser a 2010-es évek elején az oroszbarát ukrán elnök, Viktor Janukovics pártjától jelentős összegeket kapott.

A Manafort-botrány 2016 késő nyarán nagyon rossz időben jött a kampányoló Trumpnak (Manfortot 2017-ben végül nem ezért, hanem 12 másik, amerikai földön elkövetett pénzügyi visszaélésért fogták perbe).

A harmadik kellemetlenség az elnökválasztásba való orosz beavatkozás körüli hisztéria volt, ami szintén rosszat tett Trumpnak: a Robert Mueller különleges ügyész vezette vizsgálódások elterelték a figyelmet. Trump tisztázódott, de a hírszerzés szerint az bizonyos, hogy orosz hackerek törték fel és hozták nyilvánosságra a Demokrata Nemzeti Bizottság e-mailjeit, amely kellemetlen helyzetbe hozta a kampányban Trump ellenfelét, Hillary Clintont. A Politicónak nyilatkozó Trump-közeli emberek szerint

az elnökjelölt stábjában erős volt a meggyőződés, hogy ezt igazából ukránok tették, hogy az oroszokat befeketítsék.

A Politico megjegyzi: Zelenszkij elnök szeretné megkapni a 60 milliárd dolláros amerikai katonai támogatást, amelyet a republikánus képviselők blokkolnak a Kongresszusban, ezért minden megtesz, hogy bizonyítsa, az Ukrajna-projekt még mindig amerikai érdek. Az ukrán elnöki hivatal optimista az ukrán-amerikai kapcsolatokat illetően, még akkor is, ha novemberben Trump nyeri az elnökválasztást – úgy vélik, Trump régi, ukrán-ellenes stábja már szétszéledt, új tanácsadók vannak mellette, és Ukrajna támogatásáról konszenzus van a két nagy amerikai párt között.


Református
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com