Top10


Partnerünk

Hírkosár logó, hírek egyben

Népszerű tartalom

Zelenszkij nyitott Trump ajánlatára az ásványkincseibe történő befektetéseket illetően
Zelenszkij hajlandó tárgyalni Putyinnal, de jelen kell lennie Amerikának és az EU-nak is
Megnyílt a határ az ukrajnai férfiak egyes kategóriái előtt
Már zajlanak az előkészületek: jöhet a találkozó, amire sokan várnak már a háború kitörése óta
Svéd rendőrség: Mintegy tízen meghaltak a felnőttoktatási központnál történt lövöldözésben

Nem szabad orosz kézen hagyni az ukrán ritkaföldfémkészletet

Az elmúlt hetekben, különösen a svájci ukrán békecsúcs kapcsán, gyakran felmerült a háború lezárásának kérdése. A nyugati és ukrán álláspont szerint a béke csak az orosz csapatok teljes kivonásával biztosítható hosszú távon, míg Moszkva a harctéri realitások figyelembevételét hangsúlyozza. Egyesek szerint a tét nem csupán Ukrajna területi integritása, hanem az ott található hatalmas ásványkincs is. Ukrajna gazdag ásványi kincsekben és mezőgazdasági területekben, melyek együtt jelentős gazdasági potenciállal bírnak, de a háború akadályozza ezek kihasználását.

Az orosz–ukrán háború kitörése után számos publikáció jelent meg arról, hogy Ukrajna nemcsak szénben, földgázban és kőolajban gazdag, hanem jelentős mennyiségű ritkaföldfém is található területén, amelyek kritikusak a nyugati ipari és technológiai termelés számára. Ukrajnában mintegy 20 ezer ásványi lelőhely található, amelyek 117 különböző ásványt tartalmaznak, ebből 8,761 kereskedelmi értékű. Az országban több mint kétezer bányászati vállalat működik, és a globális ásványi termelés terén is jelentős szereplő.

A háború előtt Ukrajna fontos partnere volt az európai iparnak, különösen a kritikus ásványok terén, azonban a konfliktus jelentősen megakasztotta a bányászati tevékenységet.

Az orosz csapatok számos ukrán lelőhelyet vontak ellenőrzésük alá, amelyek értéke eléri a 12 400 milliárd dollárt.

Ez komoly kihívást jelent Ukrajna számára, mivel ezek a lelőhelyek segíthetnének az ország újjáépítésében és gazdasági függetlenségének biztosításában.

Az ukrajnai ásványkincsek sorsa nemcsak gazdasági, hanem geopolitikai kérdés is, amely befolyásolhatja a háború utáni rendezést és a régió stabilitását. Ukrajna gazdasági potenciálja jelentős, és megfelelő befektetések mellett hozzájárulhat a nyugati ipar ritkaföldfém-függőségének csökkentéséhez, valamint a zöldátmenet elősegítéséhez.

Kövessen minket a FACEBOOKON, INSTAGRAMON, TWITTEREN, TELEGRAMON vagy GOOGLE Hírekben és nem marad le a legfrissebb hírekről!


Református

Partnerünk

Hírkosár logó, hírek egyben

FRISS hírek






Kövessen minket a
FACEBOOKON,
INSTAGRAMON,
TWITTEREN,
TELEGRAMON, vagy
GOOGLE Hírekben
és mi értesítjük a legfrissebb hírekről!

Megtalál minket a
NAV honlapján is!



NAV
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com