Top10


Partnerünk

Hírkosár logó, hírek egyben

Népszerű tartalom

Meg akarták ölni Zelenszkijt – Maga az ukrán elnök osztott meg részleteket
Lenyelte a keserű pirulát Zelenszkij: Magyarországhoz, Szlovákiához és Lengyelországhoz fordult segítségért
Trump bejelentette: Azonnali tárgyalások kezdődnek az orosz-ukrán háború végéről
Ukrajna: Jön a katonai rendőrség
Megállíthatatlan Orbán: Brüsszelben is látják, hogy az eszméit nyugat felé sodorja a szél

Elfogyott az Európai Unió türelme, ultimátumot kapott Magyarország és Szlovákia

Az Európai Bizottság szerint jogtalan Magyarország és Szlovákia Ukrajnával kapcsolatos panasza. Magyarország azután panaszolta be az orosz invázió alatt álló országot, hogy az szankciót vezetett be a Lukoil orosz olajvállalat ellen, ezzel veszélybe sodorva a két ország üzemanyaggal való ellátását.

Két és fél évvel Oroszország ukrajnai inváziójának kezdete után Magyarország és Szlovákia még mindig nagymértékben függ az orosz nyersanyagtól, így az Európai Bizottság felszólította a két országot, hogy mihamarabb nézzenek alternatív források után. Mindeközben Ylva Johansson, az EU belügyi biztosa egy másik ügyben is magyarázatot kért a kormánytól.

Úgy tűnik, nincs közvetlen veszélyben Magyarország és Szlovákia kőolajellátásának biztonsága, mivel az Ukrajna által a Lukoil orosz olajvállalat ellen bevezetett szankciók nem befolyásolják az Ukrajnán keresztül Magyarországra irányuló olajszállításokat – közölte csütörtökön az Európai Bizottság a Reuters szerint.

Valdis Dombrovskis, az Európai Bizottság kereskedelmi alelnöke a magyar és a szlovák külügyminisztereknek címzett levelében azt írta, hogy a Moltól kapott információk szerint az olaj az orosz–ukrán határon a kereskedelmi cégek tulajdonába kerül, ezért nem vonatkoznak rá a szankciók.

A bizottság szolgálatai előzetesen arra a következtetésre jutottak, hogy a sürgős konzultációk nem tűnnek indokoltnak, mivel jelenleg nincs jele annak, hogy az ellátás biztonságát közvetlen veszély fenyegetné

– áll a levélben.

A bizottság szerint az uniós kormányok jelentős része feltette a kérdést, hogy – két évvel azután, hogy Moszkva lerohanta Ukrajnát, és az Európai Unió úgy döntött, hogy nem vásárol több orosz nyersolajat, hogy ne finanszírozza Oroszország háborús erőfeszítéseit – Magyarország és Szlovákia miért nem vált még mindig le az orosz olajról?


Református
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com