Top10


Partnerünk

Hírkosár logó, hírek egyben

Népszerű tartalom

Marco Rubio: Az orosz–ukrán háború lesz a müncheni konferencia fő témája
Zelenszkij kiegyezne Putyinnal?
Nógrádi György: Zelenszkij fölött eljárt az idő
Egyértelművé tette a német kancellár, hogy miért nem lehet Ukrajna a NATO tagja
Zelenszkij szerint az ő „igazságos béketervét” veszi alapul az USA elnöke

A szupererős jelszó titkai

Jegyzetfüzet jelszóval és laptop mellett

A kiberbiztonsági szakemberek nem győzik elégszer hangsúlyozni, hogy milyen fontos az, hogy erős jelszavakat válasszunk. Hétről hétre olvashatunk arról, hogy gyanútlan felhasználók belépési adatait szerezték meg a csalók. Kétségkívül nem vehetjük tehát ezt a kérdést félvállról.

Manapság rendkívül lényeges, hogy ezeket az intelmeket komolyan vegyük, hiszen egy sor dolgot intézünk a világhálón keresztül. Online vásárolunk, a neten keresztül tartjuk a kapcsolatot a rokonainkkal, barátainkkal, az interneten bankolunk és így tovább. Bár az egyszerűbb jelszavakat könnyebb megjegyezni, ezeket a hackerek könnyebben fel is törhetik, hívja fel erre a figyelmet az IT biztonságban jártas Sybell. Nézzük, hogy milyen az ideális jelszó!

Ne legyen a jelszavunk könnyen megfejthető!

Célszerű kreatívnak lenni, ha szeretnénk beállítani egy új jelszót. Olyan karakterláncban érdemes gondolkodni, aminek lehetőleg nincs köze a nevünkhöz, a születési helyünkhöz vagy évünkhöz, de a legjobb az, ha a kedvenc szabadidős tevékenységeinkre sem utal.

Tartózkodjunk attól, hogy beleszőjük a jelszavunkba a kedvenc könyvünk vagy filmünk címét. Ideális esetben semmilyen, a közösségi médiában rólunk fellelhető információt ne tartalmazzon ez a karakterlánc. Fontos még megjegyezni, hogy egy jelszót csak egy célra használjunk!

Senkivel se osszuk meg a jelszavainkat!

Az internetes jelszavakat semmi esetre sem javasolt megosztani egy barátunkkal vagy egy munkatársunkkal. Még akkor sem jó ötlet ez, ha az adott személyben maximálisan megbízunk. Nem tudhatjuk ugyanis, hogy ő mennyire tárolja biztonságosan a szóban forgó karaktersort.

Nem kell feltétlenül olyan banális baklövésre gondolni, hogy felírja az illető egy cetlire és elveszíti. Már az is elég lehet a bajhoz, ha belép vele egy nyilvános helyen, esetleg még bejelentkezve is marad feledékenységből.

Legyen kellően hosszú minden jelszavunk!

A jelszó komplexitásába beletartozik az is, hogy kellő hosszúságúnak kell lennie. Minél rövidebb egy jelszó, annál egyszerűbb nyers gépi erővel feltörni azt. Egy egyszerűbb jelszót az úgynevezett brute force támadás segítségével akár néhány óra alatt ki lehet találni.

Ezzel szemben egy 12 tagból álló, különleges karaktereket tartalmazó jelszót ilyen egyszerűen nem lehet feltörni. A könnyebb megjegyezhetőség érdekében néhány betűt számokra cserélhetünk, például az o betű helyett használhatjuk a 0-át, míg az e betű helyett a 3-ast.

Nem mindegy, hova írjuk fel a jelszavunkat

Néhányan úgy döntenek, hogy miután kellően erős jelszavakat találtak ki, felírják azokat egy jegyzettömbbe, majd elmentik a számítógépen. Ez a megoldás hasonló veszélyeket tartogat, mintha a böngészőjük intelligens funkciójával jegyeztetnék meg őket.

Ha nem bízunk magunkban, akkor jelszavaink tárolásához használjunk erre a célra létrehozott jelszókezelő alkalmazást. Válasszunk olyat, amely biztonságosan tudja tárolni őket, hogy ne férhessenek hozzájuk illetéktelenek!


Református
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com