Top10


Partnerünk

Hírkosár logó, hírek egyben

Népszerű tartalom

Az oroszok szerint Zelenszkij megtébolyodott rögeszmés
Kezdetét vette a végjáték: Ausztria, Magyarország és Szlovákia szövetsége megakadályozhatja Zelenszkij ámokfutását
Szijjártó Péter meghúzta a határvonalat: Az ukránok ígéreteivel tele a padlás!
Jövő héten bemutathatja a Trump-kormányzat, hogyan képzeli el az orosz-ukrán háború végét
Zelenszkij nyitott Trump ajánlatára az ásványkincseibe történő befektetéseket illetően

Ügyes trükkel próbálja meg rávenni Trumpot Ukrajna támogatására a NATO-főtitkár

A NATO főtitkára, Jens Stoltenberg ügyes diplomáciai manőverrel igyekszik meggyőzni Donald Trumpot, az Egyesült Államok újonnan megválasztott elnökét Ukrajna további támogatásának fontosságáról. A főtitkár stratégiája arra épül, hogy összeköti az észak-koreai fenyegetést az ukrajnai helyzettel, ezzel próbálva felkelteni Trump érdeklődését a téma iránt. Erről számolt be a Portfolio gazdasági hírportál.

Stoltenberg csütörtökön újságíróknak nyilatkozva kifejezte reményét, hogy jó munkakapcsolatot tud majd kialakítani Trumppal, akit január 20-án iktatnak be elnökként. A főtitkár szerint az ukrajnai háború legújabb fejleményei, különösen az észak-koreai beavatkozás, elegendő okot adnak arra, hogy Washington komolyan foglalkozzon a kérdéssel.

Észak-Korea szerepe

A Pentagon becslései szerint mintegy 10 ezer észak-koreai katonát küldtek Oroszország Kurszk régiójába. Ez a lépés jelentős aggodalmat keltett Kijevben és a nyugati országokban.

Oroszország a legújabb technológiát szállítja Észak-Koreába, cserébe az Ukrajna elleni háborúban nyújtott észak-koreai segítségért. És ez nemcsak a NATO európai részét, hanem az amerikai szárazföldet is fenyegeti

– mondta Stoltenberg egy budapesti találkozón, hangsúlyozva a helyzet súlyosságát és potenciális következményeit az Egyesült Államokra nézve is.

NATO tagállamok védelmi kiadásai

A főtitkár arra is rámutatott, hogy jelentős előrelépés történt a NATO-tagállamok védelmi kiadásainak növelésében. Egy júniusi jelentés szerint a 32 NATO-tagállamból már 23 teljesíti azt a célt, hogy GDP-jük legalább 2%-át védelemre költsék. Ez a tendencia Trump első elnöksége alatt kezdődött, és jelentősen felgyorsult Oroszország Ukrajna elleni inváziója után.

Trump korábban többször fenyegetőzött azzal, hogy kivonja hazáját a szövetségből, ha a tagállamok nem teljesítik a 2%-os célt. Stoltenberg most arra törekszik, hogy bemutassa: a NATO-tagállamok komolyan veszik védelmi kötelezettségeiket, és jelentős előrelépést tettek ezen a téren.

A NATO főtitkárának stratégiája tehát kettős: egyrészt rámutat az Ukrajnát érintő konfliktus globális következményeire, beleértve az észak-koreai fenyegetést, másrészt hangsúlyozza a NATO-tagállamok növekvő védelmi elkötelezettségét. Ezzel reméli meggyőzni Trumpot arról, hogy az Egyesült Államok érdeke továbbra is Ukrajna támogatása és a NATO-ban való aktív részvétel.

Kövessen minket a FACEBOOKON, INSTAGRAMON, TWITTEREN, TELEGRAMON vagy GOOGLE Hírekben és nem marad le a legfrissebb hírekről!


Református

Partnerünk

Hírkosár logó, hírek egyben

FRISS hírek






Kövessen minket a
FACEBOOKON,
INSTAGRAMON,
TWITTEREN,
TELEGRAMON, vagy
GOOGLE Hírekben
és mi értesítjük a legfrissebb hírekről!

Megtalál minket a
NAV honlapján is!



NAV
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com