Top10


Partnerünk

Hírkosár logó, hírek egyben

Népszerű tartalom

Jövő héten bemutathatja a Trump-kormányzat, hogyan képzeli el az orosz-ukrán háború végét
Zelenszkij nyitott Trump ajánlatára az ásványkincseibe történő befektetéseket illetően
Zelenszkij hajlandó tárgyalni Putyinnal, de jelen kell lennie Amerikának és az EU-nak is
Megnyílt a határ az ukrajnai férfiak egyes kategóriái előtt
Már zajlanak az előkészületek: jöhet a találkozó, amire sokan várnak már a háború kitörése óta

Az ukránok szerint már nem sokat érnek a legkorszerűbb nyugati fegyverek

Az ukrán hadsereg 92. rohamdandárjának Ahilleusz drónzászlóalja jelentős tapasztalatokat szerzett a modern nyugati fegyverrendszerek használata során, és meglepő következtetésekre jutottak ezek hatékonyságával kapcsolatban. A zászlóalj, amely havonta körülbelül háromezer FPV-drónt vet be a harcokban, kritikus észrevételeket fogalmazott meg a fejlett nyugati fegyverek működésével kapcsolatban, írja az Infostart.

A legkomolyabb problémát a GPS-vezérlésű fegyverek jelentik, különösen az amerikai M982 Excalibur tüzérségi gránátok esetében, amelyek darabonként mintegy százezer dollárba kerülnek. Ezek a lövedékek normál körülmények között rendkívül pontosak, akár 50 kilométeres távolságból is képesek egy méteren belül eltalálni a célt.

Rusztam Nurgudin, a zászlóalj parancsnoka egy londoni konferencián elmondta, hogy az orosz erők sikeresen zavarják a navigációs műholdak jeleit, sőt, képesek hamis adatokat is küldeni a fegyverek irányítórendszereinek. Ennek következtében a precíziós lőszerek gyakran jelentősen eltérnek eredeti célpontjaiktól.

A zavarás módszere meglepően egyszerű: az oroszok erősebb rádiójeleket sugároznak, mint a műholdakról érkező jelek. A megtévesztés fokozatosan történik, először az eredeti pályán tartják a fegyvert, majd lassan eltérítik azt a célponttól.

Az ukrán hadsereg a tapasztalatok alapján egyre inkább a hagyományosabb irányítási rendszerek felé fordul. Előnyben részesítik például a régebbi fejlesztésű cirkálórakétákat, amelyek a célpont és a terep fotóit használják a navigációhoz, valamint az FPV-drónokat, amelyek valós idejű képet közvetítenek az operátornak.

Az elektronikai hadviselés jelentősége a modern hadszíntéren kiemelkedő. Az orosz erők képesek nagy területeken blokkolni a műholdas jeleket, ami jelentősen befolyásolja a precíziós fegyverek hatékonyságát és a kommunikációt is.

A helyzet rávilágít arra, hogy a modern hadviselésben nem feltétlenül a legfejlettebb technológia jelenti a legjobb megoldást. A rugalmasság és az alternatív megoldások alkalmazása gyakran hatékonyabb lehet, mint a kizárólag csúcstechnológiára való támaszkodás.

Forrás: infostart.hu

Kövessen minket a FACEBOOKON, INSTAGRAMON, TWITTEREN, TELEGRAMON vagy GOOGLE Hírekben és nem marad le a legfrissebb hírekről!


Református

Partnerünk

Hírkosár logó, hírek egyben

FRISS hírek






Kövessen minket a
FACEBOOKON,
INSTAGRAMON,
TWITTEREN,
TELEGRAMON, vagy
GOOGLE Hírekben
és mi értesítjük a legfrissebb hírekről!

Megtalál minket a
NAV honlapján is!



NAV
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com