Top10


Partnerünk

Hírkosár logó, hírek egyben

Népszerű tartalom

Podoljak szerint Ukrajnának jó lenne egy amerikai–orosz háború
Telefonon beszélt egymással Trump és Putyin
A mozgósítás és a férfiak külföldi utazásának korlátozása a hadiállapot után is folytatódhat
Tálcán kínálta fel Ukrajna kincseit Donald Trumpnak Volodimir Zelenszkij
Trump különmegbízottja találkozott az ukrán nagykövettel

A szankciók ellenére Putyin köszöni szépen, de jól megszedte magát az uniós vállalatokból

Több mint 1200 milliárd forintnyi adót fizettek 2023-ban az uniós cégek Oroszországnak – írja az Economx ukrán civilszervezetek és a Kijevi Közgazdasági Egyetem jelentésére hivatkozva az index.

A B4Ukraine és a Squeezing Putin nevű civilszervezetek és a Kijevi Közgazdasági Egyetem által összeállított jelentésből kiderül, hogy 2023-ban csaknem 3 milliárd eurónyi (több mint 1200 milliárd forint) adót szedett be a Kreml az oroszországi tevékenységüket továbbra is fenntartó európai uniós vállalatoktól.

Az összes külföldi cég adóbevétele pedig elérte a 21,6 milliárd dollárt (több mint 8700 milliárd forintot).

Mint ismert, a háború 2022-es kezdetével a legtöbb nyugati vállalat kivonult az agresszornak tartott Oroszországból, de az élelmiszer- és dohányipar, valamint a ruházati cikkek piacán továbbra is aktívak maradtak az európai vállalkozások. Így a legnagyobb oroszországi élelmiszeripari cégek között egyebek mellett a Nestlé, a Mars, a Pepsi, továbbá a német Metro és a Globus kiskereskedelmi vállalatokat is ott vannak. De az országban ténykedő európai cégek között kiemelt helyet foglal el a – a Leroy Merlint és Auchant tulajdonló – francia Mulliez család. A külföldi cégek közül a Philip Morris dohányipari óriás érte el a legnagyobb bevételt: a Marlboro gyártója 2023-ban csaknem 7 milliárd dollárnyi összeget könyvelhetett el.

A kutatók által vizsgált 1600 vállalat közül több mint 900 az Ukrajnát politikailag, pénzügyileg és katonailag is támogató G7-országokból származik: a 20 legnagyobb befizetőből 16 ezekhez az államokhoz kötődött. Összesen 827 uniós székhellyel működő céget azonosítottak, amelyek ráadásul az orosz profitadó legnagyobb befizetői közé tartoznak, és 2022 óta nem mérséklődött adófizetési kötelezettségük.

Összesen 3 milliárd eurónyi (több mint 1200 milliárd forint) adót fizettek Oroszországnak.

Forrás: Index/KH


Református
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com