Top10


Partnerünk

Hírkosár logó, hírek egyben

Népszerű tartalom

Újabb elesett kárpátaljai katonákról érkezett gyászjelentés
Szijjártó Péter alaposan beolvasott Von der Leyennek – hamarosan szemtől szembe kerülnek egymással
Döntött Donald Trump: folytatja a fegyverszállításokat, megy a segítség Ukrajnának
Trump ritkaföldfémek szállításához kötné Ukrajna segélyezését
Oroszország meg akarja szerezni Ukrajna egészét, figyelmeztet az uniós főképviselő

Egyszerűen kiviharzott a külügyminiszter a kormányülésről: az új ukrán segélycsomag megosztja a német kormányt

Annalena Baerbock bírálta saját kormányát az Ukrajnának szánt újabb pénzügyi támogatás kapcsán

Annalena Baerbock német külügyminiszter a Politico-nak adott interjújában kritizálta a német kormány tétovázását az Ukrajnának szánt újabb pénzügyi támogatás odaítélésében. Szerinte Németország kezd elveszíteni európai kezdeményező szerepéből, és nem mutat vezető szerepet a békekezdeményezésekben – írja a Politico.

Baerbock hangsúlyozta, hogy a már zajló választási kampány során egyes politikusok kizárólag saját nemzeti perspektívájukban gondolkodnak, és voksokat gyűjtenek, ahelyett, hogy felelősséget vállalnának Európa békéjének és szabadságának biztosításáért.

A Zöldek vezető politikusa szerint ez a megosztottság mélyen gyökerezik a berlini kormány működésében, ahol a politikai pártok a választási kampány során már nem az átmeneti kormányzás közös érdekeire koncentrálnak, hanem saját politikai céljaikat helyezik előtérbe. Baerbock bírálata különösen Olaf Scholz kancellár felé irányult, aki korábban kijelentette, hogy nem támogatja az újabb, 3 milliárd eurós Ukrajna-segélyt, mivel az veszélyeztetné a német költségvetési stabilitást. Scholz szerint csak akkor lehetne további támogatást nyújtani, ha nemzetközi hitelfelvétel biztosítaná ennek fedezetét.

Ez a nézeteltérés világosan mutatja, hogy az SPD és a Zöldek másképp közelítik meg az Ukrajna-segély és a német fiskális szigor kérdését. A CDU és az FDP elviekben támogatják az Ukrajnának nyújtott segélyezést, azonban ellenzik a Scholz által felvetett adósságvállalást.

A Kyiv Post, a német Bild lapra hivatkozva, arról számolt be, hogy a külügyminiszter az ukrajnai támogatási csomag miatti nézeteltérés miatt kivonult egy kormányülésről. Baerbock ezen felül kritizálta a korábbi német kormányokat is, amiért nem vették komolyan a Kreml valódi szándékaira vonatkozó figyelmeztetéseket.

A németországi február 23-i választások előtt a Zöldek jelenleg a negyedik helyen állnak a felmérésekben, 14 százalékos támogatottsággal. A CDU-CSU szövetség győzelme valószínűsíthető, de kérdéses, hogy milyen koalíciós partnerekkel tudnának kormányt alakítani.

Baerbock szerint Németországnak többet kellene befektetnie saját biztonságába, és a GDP 2 százalékánál magasabb összeget kellene fordítania védelmi projektekre. Az új amerikai Trump-kormányzattal kapcsolatban úgy nyilatkozott, hogy az Egyesült Államok kiszámíthatatlansága akár előnyt is jelenthet egy stabil Európa számára, hiszen a nemzetközi politikában megbízható partnerekre van szükség.

Forrás: Mandiner

Kövessen minket a FACEBOOKON, INSTAGRAMON, TWITTEREN, TELEGRAMON vagy GOOGLE Hírekben és nem marad le a legfrissebb hírekről!


Református

Partnerünk

Hírkosár logó, hírek egyben

FRISS hírek






Kövessen minket a
FACEBOOKON,
INSTAGRAMON,
TWITTEREN,
TELEGRAMON, vagy
GOOGLE Hírekben
és mi értesítjük a legfrissebb hírekről!

Megtalál minket a
NAV honlapján is!



NAV
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com