Top10


Partnerünk

Hírkosár logó, hírek egyben

Népszerű tartalom

Nógrádi György: Zelenszkij fölött eljárt az idő
Egyértelművé tette a német kancellár, hogy miért nem lehet Ukrajna a NATO tagja
Zelenszkij szerint az ő „igazságos béketervét” veszi alapul az USA elnöke
Oroszország bejelentést tett Ukrajnáról
Zelenszkij: Trump béketervének nemcsak véget kell vetnie a háborúnak, de meg is kell előznie egy újabb agressziót

Kémdrónok lepték el az ukránokat is kiképző német katonai bázist

A német hadsereg kémkedés gyanúja miatt indított vizsgálatot, miután ismeretlen drónok többször is behatoltak egy észak-németországi katonai bázis légterébe, ahol ukrán katonákat képeznek ki Patriot rakétavédelmi rendszerek kezelésére – írja a Politico.

A lap által hivatkozott Süddeutsche Zeitung beszámolója szerint

január 9. és 29. között hat alkalommal észleltek azonosítatlan drónokat a Luftwaffe schwesingi létesítménye felett.

A bázis különösen érzékeny területnek számít, mivel itt folyik az ukrán katonák kiképzése a Patriot rendszerek használatára, amelyeket Németország korábban Ukrajnának szállított az orosz légitámadások elhárítására.

A német hadsereg erőfeszítései ellenére nem sikerült a drónokat földre kényszeríteni, vagy azonosítani az irányítóikat. Pedig a Bundeswehr elektronikus ellenintézkedéseket vetett be erre, többek között HP47 típusú zavaró berendezést, ám ezek hatástalannak bizonyultak.

A katonai szakértők szerint a drónok fejlett technológiát képviseltek, ami felveti az államilag támogatott kémkedés gyanúját. Egyes védelmi tisztviselők úgy vélik, hogy az eszközöket akár az Északi- vagy a Balti-tengeren lévő hajókról is indíthatták.

Az eset nem egyedülálló: korábban a NATO szempontjából kulcsfontosságú ramsteini amerikai légibázis közelében is észleltek drónokat. Ez arra késztette a német kormányt, hogy törvénymódosítást kezdeményezzen, amely lehetővé tenné a Bundeswehr számára a gyanús drónok lelövését.

Az incidensek rámutattak a német drónvédelmi képességek hiányosságaira is. A Bundeswehr belső jelentései szerint a kulcsfontosságú drónelhárító rendszerek, köztük a Wingman és a Radis felderítő eszközök nem működtek hatékonyan.

Boris Pistorius német védelmi miniszter elismerte a problémát: „A drónvédelem javítása prioritást élvez, de az előrelépés továbbra is lassú.” A schwesingi incidensekre válaszul Németország további felderítő és zavaró berendezéseket telepített a bázisra.


Református
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com