A Bloomberg kiszámolta, mennyibe fog kerülni az európai országoknak Trump ukrajnai béketerve

Trump terve az ukrajnai háború befejezésére 3,1 billió dollárba kerül Európának egy évtized alatt.

Ukrajna védelme és a fegyveres erők bővítése további 3,1 billió dollárba kerülhet Európa legnagyobb országainak a következő tíz évben. Ezt mutatják a Bloomberg Economics becslései.

Miközben Donald Trump amerikai elnök február 12-én este Vlagyimir Putyin orosz elnökkel tárgyalt,

Pete Hagel amerikai védelmi miniszter elmagyarázta az európai szövetségeseknek, hogy az ukrajnai háború megoldásának nagy részét nekik kell majd viselniük.

Hagel meg van győződve arról, hogy a NATO addig fog virágozni, amíg az európai szövetségesek kiveszik a részüket a feladatból.

„Ez nem fog egyik napról a másikra megtörténni. Ehhez az európai szövetségeseinknek fel kell lépniük, és felelősséget kell vállalniuk a kontinens hagyományos biztonságáért” – tette hozzá Hughes az ukrajnai háború rendezéséről.

A Bloomberg Economics elemezte, hogy mennyibe kerülne Ukrajna támogatása a közelgő tárgyalásokon, a háború sújtotta ország és védelmi képességeinek újjáépítése, valamint a további orosz agresszióval szembeni hiteles katonai elrettentő erő mozgósítása.

Az ügynökség szerint az ukrán hadsereg újjáépítése tíz év alatt mintegy 175 milliárd dollárba kerülhet, attól függően, hogy milyen állapotban lesz a béke idején, és mekkora területet kell majd megvédenie.

Egy 40 000 fős békefenntartó erő ugyanezen időszak alatt mintegy 30 milliárd dollárba kerülne, bár Volodimir Zelenszkij ukrán elnök szerint ennél jóval több katonára lesz szükség.

A pénz nagy részét az EU-tagállamok fegyveres erőinek kiépítésére fordítanák, és a NATO brüsszeli központjában a közelmúltban folytatott megbeszélésekkel összhangban a közös védelmi költségvetést a GDP 3,5%-a körüli szintre emelnék.

További forrásokat fognak elkülöníteni a tüzérségi készletekre, légvédelmi rendszerekre és rakétarendszerekre. Ez megerősíti az EU keleti határait, felkészíti az EU katonai erőit a gyors bevetésre, és hozzájárul az európai védelmi ipar jelentős növekedéséhez.

Az ügynökség becslése szerint, ha ezt adósságból finanszírozzák, akkor ez további 2,7 billió dollárral növelné az öt legnagyobb európai NATO-tagállam hitelfelvételi igényét a következő évtizedben.

Ha létrejön a békemegállapodás, Ukrajnának mintegy 230 milliárd dollárt kell költenie a háborúban megrongálódott épületek és infrastruktúra újjáépítésére – írja az ügynökség.

Ha Ukrajna kap erre forrást, és hosszú távú megállapodás születik, akkor Ukrajna energia-, feldolgozó- és építőipari ágazata valószínűleg fellendül. Ez végül enyhíteni fogja az EU-tagok terheit.

Ugyanakkor a Bloomberg Economics szerint jelenleg 130 milliárd dollárnyi rés van Ukrajna helyreállítási igényei és az ígért finanszírozás között. Ez veszélyezteti a gazdasági fellendülést, és veszélyeztetheti Ukrajna hosszú távú fenntarthatóságát.

Az ügynökség megjegyzi, hogy mindez attól függ, hogy megtalálják-e a biztonsági garanciák megfelelő kombinációját a harcok befejezéséhez.


Református
Kiemelt

Donald Trump máris bemondta az all-int Zelenszkijnek

Az USA elnöke kész amerikai csapatokat küldeni Ukrajnába a békemegállapodást követően, de annak ára van, hatalmas értékű megállapodásról van szó, amit egyelőre az ukránok nem ...
Kiemelt

Volodimir Zelenszkij meggondolta magát

Az ukrán elnök és az amerikai alelnök közötti tárgyalások nem hoztak pénteken áttörést a kritikus ásványi anyagokkal kapcsolatos megállapodás ügyében, amely kulcsfontosságú lehet Ukrajna számára ...
Kiemelt

Szijjártó Péter szerint az európai háborúpárti elit mindent meg fog tenni az ukrajnai békemegállapodás ellen

Az európai háborúpárti, liberális elit mindent meg fog majd próbálni elkövetni annak érdekében, hogy ne jöjjön létre az ukrajnai háborút lezáró békemegállapodás, ami jelenleg közelebb ...
Kiemelt

Vance alelnökkel tárgyalt Zelenszkij, újabb feltételeket szabna az ukrán elnök

Volodimir Zelenszkij és J. D. Vance Münchenben tárgyalt az amerikai–ukrán kapcsolatok jövőjéről. Zelenszkij szerint a háború lezárásához Kijevnek „valódi biztonsági garanciákra” van szüksége. Volodimir Zelenszkij ...
Kárpátalja

Az oroszok már Kárpátalja sorsáról beszélnek – egy népszavazás eredményére mutogatnak

Az SVR igazgatója szerint Ukrajna a jövőben elkerülhetetlenül szembe fog nézni az államiság összeomlásával, a területének szétosztása előtt azonban pontos történelmi elemzést kell végezni. Ahhoz, ...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com