Top10


Partnerünk

Hírkosár logó, hírek egyben

Népszerű tartalom

Trump különmegbízottja találkozott az ukrán nagykövettel
Donald Trump jövő heti találkozót helyezett kilátásba Zelenszkijjel, és megbeszélést Vlagyimir Putyin orosz elnökkel
Trump béketerve kiszivárgott, Zelenszkij és Putyin is őrjöng
Új szabályok a toborzóközpontoknak: tilos a kényszersorozás!
Kit lehet mozgósítani az elítéltek közül?

Erdogan: A hollandoknál nincs civilizáció

Lehet, hogy Mark Rutte holland kormányfő és pártja megnyerte a parlamenti választásokat, de a Hága és Ankara között zajló diplomáciai konfliktusban elvesztette egyik barátját, Törökországot –mondta Recep Tayyip Erdogan török elnök csütörtökön az északnyugat-törökországi Sakaryában mondott beszédében.

Szavait Európának címezve a török elnök feltette a kérdést: „Mi közötök a török népszavazáshoz?” Az április 16-i alkotmánymódosításról szóló török referendum célja az Erdogan által szorgalmazott elnöki rendszer bevezetésének előkészítése. Az újraválszatott Mark Rutte vezette holland kormány ezért utasította vissza, hogy török miniszterek Rotterdamban részt vegyenek a török népszavazás kampányrendezvényein. Erdogan Hollandiáról szólva a beszédében úgy fogalmazott: „Ezeknél nincs civilizáció. Demokráciáról és szabadságjogokról adnak leckéket a világnak, ugye? De amikor a saját érdekeikről van szó, a legcifrább fasiszta magatartást tanúsítják.

Meg azt is mondom, hogy neonácik.

Az zavarja őket.”

Az elnök időnként tegezésre váltott: „Srebrenicában 8354 muzulmán testvérünket legyilkoltátok. Azt mivel magyarázzátok? Mindet elégették, egy részüknek még a sírhelye sem ismert. Kár a demokráciájukért, az európai uniós értékeikért, a jogaikért.”

A török elnök az Európa Unió Bíróságának arra a keddi ítéletére is reagált, miszerint nem minősül közvetlen hátrányos megkülönböztetésnek, ha egy vállalkozás belső szabálya a munkahelyen megtiltja minden politikai, filozófiai vagy vallási jelkép látható viselését, Erdogan kifejtette: Európa megindította a háborút a kereszt és a félhold között,

a kontinens sebesen halad a második világháborút megelőző napok felé.

A török elnök a tavaly márciusban az Európai Unió és Törökország között aláírt megállapodásnak arra a pontjára is kitért, miszerint a görög szigeteken tartózkodó menekültek közül azokat, akik március 20. után keltek át az Égei-tengeren, és nem nyújtottak be menedékkérelmet vagy menedékkérelmét elutasították, Törökország visszafogadja. „Mindazok után, ami szombaton Rotterdamban történt, milyen visszafogadásról lehet szó?” – kérdezte Erdogan, hozzátéve, hogy a Nyugat tegyen le erről.

Mevlüt Cavusoglu török külügyminiszter szerdán késő este a 24 TV török hírtelevízióban bejelentette: Ankara teljesen elállt a menekültügyi megállapodásnak attól a részétől, amelynek értelmében Törökország visszaveszi az illegális migránsokat Görögországból.


Református
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com