Top10


Partnerünk

Hírkosár logó, hírek egyben

Népszerű tartalom

Mozgósítás: Pucéran, mezítláb hurcoltak el egy kárpátaljai férfit
Hatalmas erősítést kapott az ukrán légierő: megérkeztek az első Mirage vadászgépek
Két kárpátaljai hadifogoly szabadult az orosz fogságból
Kiderült, mikor kerülhet sor a Trump-Putyin csúcstalálkozóra
Az oroszok szerint Zelenszkij megtébolyodott rögeszmés

Komoly hőhullámok jöhetnek és megdőlhet az eddigi abszolút rekord

56,7 fok az eddigi abszolút rekord, de a pakisztáni Turbatban 54 fok volt már május végén.További hőhullámokra kell felkészülni idén a világ különböző pontjain – erre figyelmeztetnek a Meteorológiai Világszervezet (WMO) kutatói.

Az ENSZ meteorológiai szervezete szerint Európa, a Közel-Kelet, Észak-Afrika és az Egyesült Államok bizonyos részein már májusban és júniusban is melegrekordok születtek. A pakisztáni Turbatban 54 fokot mutattak a hőmérők május végén, ami az Ázsiában mért eddigi legmagasabb hőmérséklet.

A világrekord most 56,7 fok, ezt 1913-ban mérték a kaliforniai Death Valleyben (Halál-völgy). „A helyzet az, hogy jelenleg egyre közelítünk ehhez a rekordhoz” – mondta egy Genfben tartott keddi sajtótájékoztatón Omar Baddour, a WMO meteorológusa.

A WMO szerint a hőséggel összefüggő halálesetek egy része megelőzhető, ha a hatóságok időben figyelmeztetik az embereket, gondoskodnak a leginkább veszélyeztetett csoportok védelméről, és felkészítik a kórházakat a páciensek számának hirtelen megnövekedésére.

A hivatalos amerikai és európai adatok szerint a január és május között mért globális átlaghőmérséklet a második legmelegebb volt az időjárási adatok feljegyzésének megkezdése óta. A jelenlegi rekordot tavaly mérték.

A manoai Hawaii Egyetem kutatói szerint nemcsak az év hátralevő részében, hanem a következő években is növekedni fog a „gyilkos” hőhullámok gyakorisága. A Nature Climate Change című folyóiratban közölt eredményeik szerint a századfordulóra minden négy emberből háromnak pusztító hőséggel kell szembenéznie, ha a mostani ütemben növekszik a károsanyag-kibocsátás.

A kutatók szerint az Egyesült Államok déli városaiban, ahol már most nagy a forróság, a század végére a nyári hónapok szinte állandó kísérőivé válhatnak a hőhullámok. A trópusi területeken azonban még ennél is aggasztóbb a helyzet: ezeken a vidékeken a hőmérséklet már most a küszöbérték felé közelít, és a hőség nem csupán a nyári hónapokra koncentrálódik.

Kövessen minket a FACEBOOKON, INSTAGRAMON, TWITTEREN, TELEGRAMON vagy GOOGLE Hírekben és nem marad le a legfrissebb hírekről!


Református

Partnerünk

Hírkosár logó, hírek egyben

FRISS hírek






Kövessen minket a
FACEBOOKON,
INSTAGRAMON,
TWITTEREN,
TELEGRAMON, vagy
GOOGLE Hírekben
és mi értesítjük a legfrissebb hírekről!

Megtalál minket a
NAV honlapján is!



NAV
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com