Top10


Partnerünk

Hírkosár logó, hírek egyben

Népszerű tartalom

Az oroszok szerint Zelenszkij megtébolyodott rögeszmés
Kezdetét vette a végjáték: Ausztria, Magyarország és Szlovákia szövetsége megakadályozhatja Zelenszkij ámokfutását
Szijjártó Péter meghúzta a határvonalat: Az ukránok ígéreteivel tele a padlás!
Jövő héten bemutathatja a Trump-kormányzat, hogyan képzeli el az orosz-ukrán háború végét
Zelenszkij nyitott Trump ajánlatára az ásványkincseibe történő befektetéseket illetően

Nagyon durván csalnak a brit turisták

Új pénzforrást nyitottak arcátlan britek: ételmérgezést és rosszullétet színlelnek, amivel súlyos kártérítés fizetésére kényszerítik a szállodákat.

Két évtizede „Miguel” irányítja Mallorca két legnagyobb szállodáját. A Guardiannek álnéven nyilatkozó tulajdonos elmondta, soha nem volt olyan dühös és csalódott, mint most a brit vendégei miatt: állítása szerint durva átverés áldozata lett. Miguel szállodája egy évben átlagosan 9 ezer brit turistát fogad, ám ennél jóval több német és holland nyaralót lát vendégül. Két évvel ezelőtt még csupán néhány panasz érkezett ételmérgezés miatt, ám az utóbbi időben drasztikusan megemelkedett a panaszosok száma:tavaly 200 panaszt tettek, de érdekes módon egyik sem németektől vagy hollandoktól érkezett, valamilyen különös véletlen folytán kizárólag brit turisták kaptak ételmérgezést.

A Guardian szerint a brit vendégek közül is azok panaszkodtak ételmérgezésre, akik all-inclusive ellátással nyaraltak.

A lap azt írja, brit kárbehajtó társaságok hívták fel a brit nyaralók figyelmét arra, hogy fejenként akár 3000 fontos, nagyjából 1 millió forintos kártérítést is kaphatnak, ha igazolják, hogy all-inclusive ellátásban részesültek, és bizonyítják, hogy ott tartózkodásuk alatt kaptak ételmérgezést. A bizonyítás pedig nem túl nehéz: az all-inclusive ellátásnál nem merül fel, hogy a betegséget máshol kaphatták el, hiszen a vendég reggel délben és este is a szállodában eszik. Bár az ügyeskedő briteknek a kártérítésből ki kell fizetniük a panaszkezelő céget is, ha nyernek, de még így is marad 1500-2000 fontjuk, miközben a nyaralás alig került ötszázba.

A szállodák inkább kifizetik az 1 millió forintnak megfelelő kártérítési pénzt, minthogy belemenjenek egy hosszú jogi perbe, hiszen a per nem vetne jó fényt semelyik szállodára. A mallorcai hoteleknek csak tavaly 50 millió eurónyi kártérítést kellett kifizetniük, ez 700 százalékos emelkedést jelent 2015-höz képest.

Nem csak Spanyolországban ugrott meg a panaszosok száma, Bulgáriára és Törökországra is figyelmeztetést adott ki múlt héten a brit külügyminisztérium, de Cipruson is felfedezhető már a csalás: a szigetre látogató 3,2 millió turista felét a britek adják, tavaly a ciprusi hoteleknek 5 millió eurót kellett fizetniük megbetegedések miatt. Marios Tzannakas, a ciprusi idegenforgalmi szervezet vezető tisztviselője elismerte, hogy az iparágban egyre többen feszültek és dühösek a kialakult helyzet miatt.

Tzannakas szerint a probléma megoldása a brit jogban rejlik. „A fogyasztóvédelemmel kapcsolatos jogszabályokat egyértelműen módosítani kell. Nem lehet, hogy 500 ember eszik ugyanarról a svédasztalról, mégis csak a britek kapnak ételmérgezést, és csak ők szenvednek hasmenéstől” – mondta a tisztségviselő.

Kövessen minket a FACEBOOKON, INSTAGRAMON, TWITTEREN, TELEGRAMON vagy GOOGLE Hírekben és nem marad le a legfrissebb hírekről!


Református

Partnerünk

Hírkosár logó, hírek egyben

FRISS hírek






Kövessen minket a
FACEBOOKON,
INSTAGRAMON,
TWITTEREN,
TELEGRAMON, vagy
GOOGLE Hírekben
és mi értesítjük a legfrissebb hírekről!

Megtalál minket a
NAV honlapján is!



NAV
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com