Top10


Partnerünk

Hírkosár logó, hírek egyben

Népszerű tartalom

A mozgósítás és a férfiak külföldi utazásának korlátozása a hadiállapot után is folytatódhat
Tálcán kínálta fel Ukrajna kincseit Donald Trumpnak Volodimir Zelenszkij
Trump különmegbízottja találkozott az ukrán nagykövettel
Donald Trump jövő heti találkozót helyezett kilátásba Zelenszkijjel, és megbeszélést Vlagyimir Putyin orosz elnökkel
Trump béketerve kiszivárgott, Zelenszkij és Putyin is őrjöng

Emlékforrást avattak a reformáció emlékére

A reformáció tiszteletére emlékforrást állítottak fel a budai Várban, az Anjou-sétányon, a Murad Pasa-torony területén.

Nemzeti létünk, az elmúlt évszázadok magyar történelme nem érthető a reformáció magyarországi története nélkül, és nem is választható el attól ‒ mondta a nemzetgazdasági miniszter vasárnap Budapesten, a Reformáció emlékforrás átadásán. Varga Mihály hangsúlyozta: ahogy a magyarság múltja, úgy jövője sem választható el a reformációtól, hiszen a jövőben „éppen úgy szükségünk lesz a protestáns szellem cselekvő erejére, ahogyan az elmúlt századok folyamán bármikor”.

„Mert a legfontosabb kérdés nem változott: magyarként akarunk megmaradni Európában”

‒ fogalmazott a miniszter.
A mai ember feladata megszólaltatni az 500 évvel ezelőtt kezdődött reformáció örökségét, és megmutatni a megújulásban és a hagyományok megőrzésében rejlő erőt. Ez a munka pedig közös gondolkodást, tervezést és cselekvést igényel – mondta.
A miniszter szerint

„a reformáció most is a jövőbe vezető úton szólít meg bennünket: a hit megtartására, munkára és magyarságunk szeretetére hív”.

Hozzátette: meggyőződése szerint „Magyarországon egyre jobban meg tudunk felelni ennek a feladatnak”, egyre több forrás jut a hitélet megőrzését és támogatását szolgáló kezdeményezésekre.

Mindez pedig annak köszönhető, hogy „az elmúlt években mertük saját értékeink alapján átalakítani életünket és gazdaságunkat. Így ma már több jut a családokra, többet tudunk a helyi közösségek támogatására és a magyar hitélet segítésére fordítani” ‒ fogalmazott Varga Mihály.

Hafenscher Károly, a Reformáció Emlékbizottság miniszteri biztosa elmondta, a most avatott kút megtervezésénél fontos szempont volt, hogy ne monumentális emlékművet állítsanak, hanem egyszerű, protestáns visszafogottsággal megvalósuló „jelet hagyjanak”.
A forrás jelképezi azt is, amire Luther Márton olyan sokszor figyelmeztetett, hogy „életünk egyik legstabilabb pontja az, hogy meg vagyunk keresztelve”.

A miniszteri biztos rámutatott: az emlékkút jel a múltból, a tévútról és az újra megtalált helyes útról, jel a máról, arról, hogy a reformáció 500 éves évfordulóján „tudjuk, kik vagyunk, és őrizzük hitbeli és nemzeti értékeinket, identitásunkat”.
Emellett a kúttal „jelet hagyunk az utánunk jövőknek arról, hogy mi milyen gyökerekkel rendelkezünk és milyen forrásból élünk, figyelmeztető jelet, nehogy értékvesztett emberekké váljanak” – fogalmazott Hafenscher Károly.

Az emlékforrást megáldotta Gáncs Péter, a Magyarországi Evangélikus Egyház elnök-püspöke.
Az emlékmű egy Luther-rózsát szimbolizáló kőkút, közepén az úrvacsorai kehellyel. Kovács Miklós építész tervei alapján állíttatta a Reformáció Emlékbizottság és a Budavári Önkormányzat a Budai várban, az Anjou sétányon, létrehozását a kormány 100 millió forinttal támogatta.


Református
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com