Top10


Partnerünk

Hírkosár logó, hírek egyben

Népszerű tartalom

Tálcán kínálta fel Ukrajna kincseit Donald Trumpnak Volodimir Zelenszkij
Trump különmegbízottja találkozott az ukrán nagykövettel
Donald Trump jövő heti találkozót helyezett kilátásba Zelenszkijjel, és megbeszélést Vlagyimir Putyin orosz elnökkel
Trump béketerve kiszivárgott, Zelenszkij és Putyin is őrjöng
Új szabályok a toborzóközpontoknak: tilos a kényszersorozás!

Putyin kiakadt az amerikai védelmi stratégiára

Agresszívnak minősítette az amerikai nemzetbiztonsági stratégiát az orosz elnök pénteken. Donald Trump Moszkvát és Pekinget nevezete hazája legfőbb riválisának – írja az ATV.

Az amerikai elnök a hét elején ismertette nemzetbiztonsági stratégiáját, a dokumentum szerint Moszkva és Peking is kihívást jelent Washington erejére, biztonságára és gazdasági virágzására nézve.

Elemzők szerint a bejelentés szembe megy Trump korábbi kijelentéseivel, az elnök korábban ugyanis azon dolgozott, hogy szorosabb kapcsolatot építsen ki Vlagyimir Putyin orosz és Hszi Csin-ping kínai elnökkel.

„Szembe kell nézzünk az Oroszország és Kína által jelentett kihívásokra, akik aláaknáznák az amerikai befolyást, értékeket és országunk gazdagságát. Célunk, hogy kiváló partneri kapcsolatot építsünk ki velük, de olyan módon, hogy a nemzeti érdekeinket is meg tudjuk védelmezni” – fogalmazott Trump.
A nemzetközi stratégiáról szóló dokumentum Oroszország kapcsán leszögezi: Moszkva felforgató taktikák korszerűsített változataival próbálja befolyásolni más országok belügyeit. Igaz, arra nem tesz utalást, hogy az amerikai hírszerzési szolgálatok véleménye szerint az oroszok a tavalyi, amerikai elnökválasztási folyamatba is beleavatkozhattak.

Vlagyimir Putyin pénteken reagált az amerikai stratégiára, agresszívnak minősítve azt. Az orosz elnök kijelentette, hogy Washington megsérti az európai szárazföldi állomásoztatású közepes és rövid hatótávolságú rakéták leszereléséről megkötött (INF-)egyezményt, miközben Moszkvát vádolja ugyanezzel.

Hangsúlyozta: Oroszország szuverén joga, hogy megfelelő módon reagáljon a katonai infrastruktúra agresszív fejlesztésére, egyebek között arra, amit az Egyesült Államok tesz Európában.

Kína a bejelentésre válaszul közölte: versengés helyett az együttműködésre kívánják helyezni a hangsúlyt. „Az együttműködés az egyetlen jó választás Peking és Washington kapcsolatában, ez segít egy jobb jövőt építeni. A két nagyhatalom közt vannak nézeteltérések, de ezeket konstruktív eszközökkel kezelni tudjuk. Washingtonnak ideje lenne félretennie a hidegháborús hozzáállást, különben csak saját és mások érdekeit fogja megsérteni” – nyilatkozta a helyi külügyi szóvivő.


Református
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com