Földrengést érzékeltek a buseri atomerőmű térségében Iránban – közölte az AFP-ra hivatkozva az Index. A földmozgás enyhe, 4,5-ös erősségű volt.
A terület földrengésérzékeny, az elmúlt napokban 5,1-et is elérte a rengés értéke, amelynek központja 38 kilométeres mélységben volt. Fél évvel ezelőtt a rengés ereje az 5,9-et is elérte, ám szintén olyan mélységben, hogy technikailag nem jelentett veszélyt az erőműre, amelynek léte hosszú évek óta nemzetközi viták középpontjában áll, szankciókat kiváltva, miután a külvilág azt gyanítja, hogy az erőmű atomfegyver előállítását célzó katonai programot is fedez.
2015-ben ugyan nemzetközi megállapodás született az iráni atomprogram átláthatóvá tételéről, cserébe a szankciók felszámolásáról. 2018-ban azonban az Egyesült Államok felmondta a megállapodást és fokozatosan egyre feszültebbé vált Washington és Teherán viszonya, 2019-2020 fordulóján tovább súlyosbodott, miután a szomszédos Irakban Iránnal szimpatizáló siíták tüntettek és hatoltak be az Egyesült Államok bagdadi követségének védet területére, majd január 3-án Bagdadban amerikai dróntámadással végeztek az iráni Forradalmi Gárda különleges egységének vezetőjével, a befolyásos Kászim Szulejmánival.
- Ismét rendkívüli áramszünetek vannak több ukrán régióban
- Zelenszkij szerint Trumpnak még nincs terve arról, hogyan kéne lezárni a háborút
- „Nem az oroszok, hanem az ukránok pakoltak fel magyarokat halállistákra” + videó
- Zelenszkij: Putyin fél tőlem – az ukrán elnök ultimátumot adott
- Kurszknál nagy erőkkel indított ellentámadást az orosz hadsereg
- Ukrajna rekordösszeget fordít iskolai óvóhelyekre
- Háborús fáradtság uralkodik Ukrajnába
- Mozgósítás: Pucéran, mezítláb hurcoltak el egy kárpátaljai férfit
- Hatalmas erősítést kapott az ukrán légierő: megérkeztek az első Mirage vadászgépek
- Két kárpátaljai hadifogoly szabadult az orosz fogságból
- További háborús hírek