Top10


Partnerünk

Hírkosár logó, hírek egyben

Népszerű tartalom

Magyar Levente: Ukrajna hátba szúrta Magyarországot
Donald Trump szerint Ukrajna „gyakorlatilag” beleegyezett egy 500 milliárd dolláros üzletbe, hamarosan találkozhatnak Volodimir Zelenszkijjel
Trump sokkoló kijelentést tett: Ukrajna lehet, hogy egyszer Oroszország lesz
Marco Rubio: Az orosz–ukrán háború lesz a müncheni konferencia fő témája
Zelenszkij kiegyezne Putyinnal?

Összegyűjtöttük a szőlő legfontosabb élettani hatásait

A frissen fogyasztott szőlő számos kedvező hatást gyakorol szervezetünkre. Jó néhány kutatás középpontjában a szőlő fogyasztásának egészségre gyakorolt pozitív hatásai állnak. Élettani szempontból elsősorban a vörös- és kékszőlő fajták nagyon gazdagok értékes bioaktív vegyületekben – olvashatjuk a hellomagyar.hu összeállításában. 

1) A friss szőlő mikro-, makroelem és vitaminforrás Megtalálható benne többek között: a cink, fluorid, foszfor, kalcium, kálium, magnézium, mangán, nátrium, réz, szelén, vas, valamint A-, B1-, B2-, B3-, B5-, B6-, C-, E-, K-vitamin és folát.

2) Az emberi szervezetet C- és K-vitaminnal látja el A C-vitamin fontos szerepet tölt be a kollagén bioszintézisében. A kollagén a kötőszövetek egyik fontos alkotóeleme és hozzájárul a sebgyógyuláshoz is. Ezen túl, antioxidáns hatással rendelkezik, fontos szerepet tölt be az immunrendszer normál működésében. Továbbá segíti a növényi eredetű vas felszívódását. A K1-vitamin (fillokinon) nélkülözhetetlen a normál véralvadáshoz, valamint fontos szerepet játszik a csontok anyagcseréjében.

3) A szőlő természetes energiaforrás A szőlőnek magas a cukor- és energiatartalma. Megtalálható benne a glükóz (szőlőcukor), a fruktóz (gyümölcscukor) és a szacharóz. Így gyorsan hasznosuló energiaforrás a szervezet számára. 100 g friss gyümölcs 69 kcal-t tartalmaz.  Fruktóz intoleranciában, vagy annak felszívódási zavara esetén fogyasztása kerülendő. Cukorbetegek pedig feltétlenül kalkuláljanak magas cukortartalmával! Photo by NordWood Themes on Unsplash

4) Jót tesz az emésztésnek A szőlő oldhatatlan rosttartalma hozzájárulhat a jobb emésztéshez. A rostok növelik a széklet térfogatát, fokozzák a bélműködést, így járulva hozzá a megfelelő bélműködéshez és székletürítéshez. Fontos megjegyezni, hogy arra hajlamos egyéneknél szorulást okozhat. Ilyen esetben érdemes magszegény és/vagy vékonyabb héjú fajták fogyasztásával próbálkozni.

Olvasd tovább itt:Helló Magyar


Református
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com