Putyin figyelmeztette az EU-t Fehéroroszország kapcsán

Kontraproduktívak a Fehéroroszország elleni újabb szankciókra vonatkozó európai uniós tervek – figyelmeztetett Vlagyimir Putyin orosz elnök Charles Michellel, az Európai Tanács elnökével tartott telefonbeszélgetésén a Kreml szerdai tájékoztatása szerint.

A két vezető politikus megvitatta a fehérorosz-lengyel határon kialakult migránsválságot és az ukrajnai konfliktust is. Oroszország, amely támogatja Fehéroroszországot a lengyel határ migránsválságában, azt szorgalmazza, hogy az Európai Unió közvetlenül tárgyaljon a rendezésről Aljakszandr Lukasenka fehérorosz elnök kormányával.

Ezt az álláspontot hangsúlyozta Vlagyimir Putyin a szerdai telefonbeszélgetésben is. Az orosz elnöki hivatal tájékoztatása szerint az orosz elnök nehezményezte, hogy a lengyel határőrök vízágyúkat, könnygázt és villanógránátokat vetettek be a Fehéroroszországgal közös határ illegális átlépését megkísérlő migránsok ellen. Mint mondta, bízik benne, hogy Michel meg tudja győzni Varsót,

„ÁLLÍTSA LE A MIGRÁNSOK ELLENI ERŐSZAKOT, ÉS KERÜLJE EL A HELYZET ESZKALÁCIÓJÁRA ALKALMAS LÉPÉSEKET”.

Az Európai Unió Aljakszandr Lukasenka fehérorosz vezetőt tette felelőssé az EU keleti határán kialakult válságért, ahol mintegy hétezer, többnyire iraki kurd bevándorló tartózkodott a lengyel határ közelében sátrakban, abban a reményben, hogy uniós területre léphet. Az EU szerint Lukasenka szándékosan idézte elő a helyzetet, válaszul a Fehéroroszország ellen bevezetett szankciókra.

Putyin a közlemény szerint aggodalmát fejezte ki a „kelet-ukrajnai feszültséget szító ukrán provokációk” miatt. Az elmúlt hetekben az Egyesült Államok, a NATO és az Európai Unió ismételten aggodalmát hangoztatta az Ukrajna körüli orosz csapatmozgások miatt, esetleges inváziótól tartva, amelyet Oroszország határozott cáfol. Moszkva a nyugati országokat vádolja azzal, hogy fenyegető hadgyakorlatokat hajtanak végre a határainál, egyebek mellett stratégiai bombázókkal, és a Kijevnek történő fegyverszállítással súlyosbítják a helyzetet.

Oroszország rendszeresen bírálja NATO-csapatok vezénylését határai közelébe, és az olyan országok NATO-csatlakozási törekvéseit – köztük Ukrajnáét és Grúziáét -, amelyeket a befolyási övezetébe tartozónak tekint. Kelet-Ukrajnában 2014 óta tart az oroszbarát szakadárok elleni konfliktus, amely röviddel a dél-ukrajnai Krím félsziget Oroszország általi annektálása után tört ki, és azóta csaknem 13 ezer emberéletet követelt.


Református

Népszerű tartalom

Németország először ad ki Ukrajnának egy mozgósítás elől megszökött férfit
Mit jelent Ukrajnának az amerikai támogatások felfüggesztése?
Meg akarták ölni Zelenszkijt – Maga az ukrán elnök osztott meg részleteket
Lenyelte a keserű pirulát Zelenszkij: Magyarországhoz, Szlovákiához és Lengyelországhoz fordult segítségért
Trump bejelentette: Azonnali tárgyalások kezdődnek az orosz-ukrán háború végéről

FRISS hírek

Partnerünk

Hírkosár logó, hírek egyben
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com