Top10


Partnerünk

Hírkosár logó, hírek egyben

Népszerű tartalom

Már zajlanak az előkészületek: jöhet a találkozó, amire sokan várnak már a háború kitörése óta
Svéd rendőrség: Mintegy tízen meghaltak a felnőttoktatási központnál történt lövöldözésben
Sürgős, előnytelen gázimportra szorult az ukrán Naftogaz
Magyarországra tartó határsértőket találtak homokba bújva egy teherautón az ukrán határőrök Nagypalád közelében (videó)
Újabb elesett kárpátaljai katonákról érkezett gyászjelentés

Kedden tárgyalja az orosz parlament a szakadárok elismerését

A legtöbb elemzői várakozás nem arról szól, hogy Oroszország átfogó támadást indít egész Ukrajna ellen. A legvalószínűbbnek tartott háborús forgatókönyv szerint a 2014-15-ben kiváló két kelet-ukrajnai megye, Donyeck és Luganszk lakóinak védelmére vonulhatnának fel az orosz erők – írja a 444.hu.

A két megye hivatalosan Ukrajnához tartozik, de magukat független népköztársaságoknak tartják, és a helyi milíciák immár nyolc éve napi szinten lövik egymást az ukrán hadsereggel, annak ellenére, hogy hivatalosan tűzszünet van érvényben. A területen élők jelentős része, immár 700 ezer ember felvette az orosz állampolgárságot az elmúlt években.

Az amerikai előrejelzés szerint a helyiek egy megrendezett ukrán támadásra hivatkozva kérnék az oroszok beavatkozását, akik az állampolgáraik védelmében ezt meg is tennék, és az ukrán ellenállástól függően a harcok kiterjedhetnének a szakadár területeken kívülre is.

Éppen kedden tárgyalja az orosz parlament azt a képviselői beadványt, amely kezdeményezi, hogy Oroszország hivatalosan ismerje el a két szakadár tagköztársaság függetlenségét. A beadvány egyik változatát a kormánypárt, a Putyin elnök támogatására létrehozott Egységes Oroszország jegyzi. Egy másik, az ellenzéki kommunisták által beterjesztett változat is a parlament előtt van, a kettő közti különbség az, hogy a kommunisták Putyint, a Putyin-párt pedig a külügyminisztériumot szólítják fel az elismerésre. Orosz lapértesülések szerint az utóbbi vezetne gyorsabb elismeréshez eljárásjogi szempontból.

Egy másik sokat idézett nyugati forgatókönyv szerint az oroszok az ukrán kormányt akarják megbuktatni, és a katonai fenyegetés azért hasznos ebből a szempontból, mert súlyos gazdasági károkat okoznak vele. Ukrajna gyengítésével pedig megpróbálhatják a politikai befolyást visszaszerezni.

Van olyan feltételezés is, hogy Oroszország alapvetően Amerikával akar egy új biztonsági szerződést kötni, és a katonai fenyegetéssel az volt a célja, hogy tárgyalóasztalhoz ültessék Biden elnököt, és garanciát kapjanak arról, hogy Ukrajna és más posztszovjet tagállamok nem csatlakozhatnak a NATO-hoz. Valamiféle fegyverkorlátozási megállapodásra az amerikaiak nyitottnak tűnnek, de az erről szóló tárgyalások állásáról nem sokat tudni.

Kövessen minket a FACEBOOKON, INSTAGRAMON, TWITTEREN, TELEGRAMON vagy GOOGLE Hírekben és nem marad le a legfrissebb hírekről!


Református

Partnerünk

Hírkosár logó, hírek egyben

FRISS hírek






Kövessen minket a
FACEBOOKON,
INSTAGRAMON,
TWITTEREN,
TELEGRAMON, vagy
GOOGLE Hírekben
és mi értesítjük a legfrissebb hírekről!

Megtalál minket a
NAV honlapján is!



NAV
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com