Top10


Partnerünk

Hírkosár logó, hírek egyben

Népszerű tartalom

Zelenszkij: Ha Ukrajna nem lesz NATO-tag, Ukrajna a saját területén fogja felépíteni a NATO-t
Megszületett a megállapodás, hamarosan sor kerülhet a Putyin-Trump találkozóra
„Ukrajnának és Európának minden tárgyalás részének kell lennie” – Európa vezetői indulatosan reagáltak a Trump és Putyin közti telefonbeszélgetésre
Hangos letartóztatás Kárpátalján: lebukott a korrupt kiképző
Tömegbe hajtott Münchenben egy autós, sok a sérült

A háború miatt az ukrán cégek több mint 80 százaléka recesszióba zuhant

Az Európai Vállalkozások Szövetségének tagságába tartozó cégek közül mindössze 6 százalék számolt be arról, hogy működésükben nem hozott változást a háború, míg 11 százalék az árbevételeit is tudta növelni egy ilyen nehéz évben – írta a Korrespondent.

A szövetség jelentése szerint a tagvállalatok 83 százalékának visszaesést hozott a 2022-es év. Holott Oroszország teljes körű ukrajnai invázióját megelőzően a vállalatok 83 százaléka pozitív fejlődési dinamikát várt az elmúlt évtől.
„2022 végén a legtöbb vállalat dollárban kifejezett bevételeinek csökkenéséről számolt be: 29 százalék 20, 54 százalékuk 21 százalékkal vagy még ennél is nagyobb mértékűről. Csak a megkérdezett cégek 6 százalék számolt be arról, hogy működésükben nem hozott változást a háború, míg 11 százalék az árbevételeit is tudta növelni egy ilyen nehéz évben.
A jelenleg a vállalatok számára a legnagyobb kihívást az áramszünetek, a telekommunikációban és az internet-szolgáltatásban fellépő zavarok jelentik. Emellett a cégek többsége munkaerőhiánnyal küzd, ennek legfőbb oka az országban zajló katonai mozgósítás és, hogy sokan külföldre menekültek a háború elől
Tavaly októberhez képest csaknem megduplázódott, 47-ről 89%-ra nőtt azoknak a cégeknek az aránya, amelyekre hatással volt az orosz rakétaterror.
„Az orosz légicsapások vezet a vállalatok működésében a munkafolyamatok megszakadásához, a produktív munkaórák számának csökkenéséhez, tervezési nehézségekhez, az alkalmazottak kifáradásához, a generátorhasználat miatti költségek növekedéséhez és egyéb negatív következményekhez vezettek” – közölte a jelentés.
A harcok következtében a cégek 40%-a szenvedett közvetlen veszteséget, ráadásul 25%-uk rendelkezik vagyonnal a megszállt területeken.
A felmérés szerint az üzleti veszteségek továbbra is meglehetősen magasak: a cégek 32 százalékánál 1 millió dollár alatti, 36 százalék esetében 1-10 millió dollár közötti, 16 százalékuk 10 millió dollárt meghaladó veszteségről számolt be.


Református

FRISS hírek






Kövessen minket a

és mi értesítjük a legfrissebb hírekről!


Megtalál minket a
NAV honlapján is!


NAV

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com