Top10


Partnerünk

Hírkosár logó, hírek egyben

Népszerű tartalom

Az oroszok szerint Zelenszkij megtébolyodott rögeszmés
Kezdetét vette a végjáték: Ausztria, Magyarország és Szlovákia szövetsége megakadályozhatja Zelenszkij ámokfutását
Szijjártó Péter meghúzta a határvonalat: Az ukránok ígéreteivel tele a padlás!
Jövő héten bemutathatja a Trump-kormányzat, hogyan képzeli el az orosz-ukrán háború végét
Zelenszkij nyitott Trump ajánlatára az ásványkincseibe történő befektetéseket illetően

Lényeges, hogy a nyári gumi a biztonságos közlekedéshez tavasszal és nyáron is

Amikor megérkezik a jó idő, sokan már rohannak is gumishoz, hogy felkerülhessen a szezonális abroncs az autóra, de vannak olyanok is, akik még júniusban is a téli gumikon közlekednek, mondván jó lesz ez így is. Pedig a gumicsere kérdését nem szabad elmismásolni, sem pedig halogatni. Nem véletlen, hogy télen téli szettre van szükség, nyáron pedig nyárira. Persze sokan gondolják úgy, hogy télen lényeges a téli gumi, hiszen a hó és a jég nagy kihívás lenne ezek nélkül, viszont nyáron a legtöbbször szárazak az utak, a téli gumi pedig esőben is teljesít, így nyáron is jó lehet.

De a nyári guminak nemcsak a száraz vagy nedves aszfaltot kell elviselnie, hanem a magas hőmérsékletet is, erre pedig egy téli gumi már nem képes. De mi történik valójában, ha nem cseréljük le időben a téli abroncsokat nyárira? A következőkben erre a kérdésre adjuk meg a választ.

Miért fontos, hogy időben felkerüljön a nyári abroncs?

Az abroncsgyártók úgy készítik el a nyári és a téli gumikat, hogy az az adott szezon kihívásainak megfeleljenek, mind mintázat, mind abroncskeverék tekintetében. A nyári gumikat a magas hőmérséklet elviselésére optimalizálják. Egy téli gumi jól bírja az alacsony hőmérsékletet, ilyenkor képes kellően rugalmas maradni, 7 fok felett viszont, már sokkal jobban fog kopni, tehát hamarabb elhasználódik. De nemcsak emiatt nem célszerű nyáron is téli abronccsal közlekedni. A téli gumi mintázata és keveréke nem viseli jól a meleget, így nem is tud kellő tapadást elérni ilyen körülmények között.

Ha pedig nem tapad megfelelően, a fékút is hosszabb lesz, mai az autópályán is problémát jelent, hát még hegyvidéki utakon. A hegyi utakon, ahol rendkívül fontos, hogy az autó akkor álljon meg, amikor kell, egy nem megfelelően tapadó abroncs rendkívül balesetveszélyes, hiszen lejtmenetben nem fog megállni az autó, felfelé pedig hajlamos lehet visszacsúszni. Ezt semmi esetre sem érdemes kockáztatni.

Emellett az is fontos, hogy a megfelelő méretű abroncs kerüljön fel. Ha a kocsira mondjuk 205 55 r16 nyári gumi való, nem kerülhet fel rá 225 45 r17 nyári gumi, ha csak ez nem számít megfelelő váltóméretnek. Az autókra a gyári abroncsméreten túl a váltóméretű abroncsok is felkerülhet, de csak azok, melyeket a gyártó meghatároz. Ha például 195 65 r15 nyári gumi van az autónkon, akkor választhatjuk ezt a méretet, de a váltóméretet.

Mikor jön el az abroncscsere ideje?

Az abroncscsere ideje mindig a tavasz, illetve a nyár eleje, de ez meglehetősen tág időintervallum. Az abroncsgyártók aranyszabálya az, hogy ha tartósan 7 felett van a hőmérséklet, akkor nyári gumira van szükség. Persze előre nehéz meghatározni, hogy mikor lesz ennyire meleg, hiszen vannak enyhe és hűvösebb tavaszok is. Általánosságban elmondható, hogy minimum a márciust meg kell várni az abroncscserével, de ha hűvös a tavasz, akkor április végéig, május elejéig is kitolódhat a csere ideje. A júniust viszont már nem célszerű megvárni, ugyanis akkor már biztosan túl meleg lesz a téli gumik számára.

Kövessen minket a FACEBOOKON, INSTAGRAMON, TWITTEREN, TELEGRAMON vagy GOOGLE Hírekben és nem marad le a legfrissebb hírekről!


Református

Partnerünk

Hírkosár logó, hírek egyben

FRISS hírek






Kövessen minket a
FACEBOOKON,
INSTAGRAMON,
TWITTEREN,
TELEGRAMON, vagy
GOOGLE Hírekben
és mi értesítjük a legfrissebb hírekről!

Megtalál minket a
NAV honlapján is!



NAV
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com