Top10


Partnerünk

Hírkosár logó, hírek egyben

Népszerű tartalom

Ukrajna: Jön a katonai rendőrség
Megállíthatatlan Orbán: Brüsszelben is látják, hogy az eszméit nyugat felé sodorja a szél
Csak duma az orosz békülékenység: csak teljes ukrán megadással jöhet el a béke?
Újabb haladékot kaptak a korlátozottan alkalmas hadkötelesek
Egymillió hrivnyás juttatással csalogatják a 18 és 24 év közti fiatalokat az ukrán hadseregbe

Zárolná a külföldi cégek vagyonát, és privatizációt sürget az orosz bankvezér

Moszkvának át kellene vennie a külföldi cégeket, és zárolnia kell oroszországi vagyonukat Andrej Kosztyin szerint, aki egyben közölte: több szektorban privatizációra lenne szükség, de a kormány továbbra is ellenőrizné az érintett vállalatokat.

Moszkvának minél több magántőkére van szüksége, ezért a nagy állami vállalatoknál részleges privatizációra van szükség – jelentette ki az állam kezében lévő VTB bank vezérigazgatója, Andrej Kosztyin a Rosszija 24 hírtelevíziónak adott interjújában.

Kosztyin úgy vélekedett, hogy a cégekben lévő állami tulajdon egy részét lehetne magánosítani, de a kormány továbbra is ellenőrizné ezeket a vállalatokat. Szerinte egyes iparágakból hiányzik a verseny, ami a szovjet időkből maradt meg, ezért a befektetők máshova vitték a pénzüket. A cégvezér közölte: a Rosztelecom távközlési szolgáltató, a Rosztec védelmi konglomerátum és a Roszatom leányvállalatai privatizálhatók – írja a Reuters.

Ne szalasszuk el azt a pillanatot, amikor magántőkét vonhatunk be ezekbe az iparágakba

– mondta Kosztyin. Hangsúlyozta: az általa javasolt intézkedések nem jelentenék az állami vagyon olcsó kiárusítását, és nem hoznák vissza a 1990-es években lezajlott privatizációt. Az utóbbi miatt bírálta a folyamatot irányító, a háború után külföldre távozó Anatolij Csubajszt is. Arról is beszélt, hogy több állami beruházásra van szükség, amit az államadósság szintjének növelésével képzel el. Kosztyin kifejtette, hogy Moszkvának át kellene vennie a külföldi cégeket, és zárolni kell oroszországi vagyonukat, válaszul a szankciókra.

Azt mondták, hogy a német egységünk nem működhet tovább

– mondta Kosztyin, amihez hozzátette: a VTB német leányvállalatát csődeljárás alá vonták, vagyonát befagyasztották. Szerinte hasonló eljárásra van szükség Oroszországban és erre addig van szükség, amíg érvényben vannak az eurázsiai ország ellen hozott intézkedések. Példaként említett a Fortum finn energetikai vállalatot, amely tavaly májusban közölte, hogy kivonulna Oroszországból, bár erre azóta sem került sor.


Református
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com