Top10


Partnerünk

Hírkosár logó, hírek egyben

Népszerű tartalom

Egymillió hrivnyás juttatással csalogatják a 18 és 24 év közti fiatalokat az ukrán hadseregbe
Zelenszkij területcserét ajánlana Oroszországnak
Rejtélyes amerikai repülőgép landolt Moszkvában – Donald Trump máris Oroszországba küldhetett valakit?
Kiderült mikortól üzemel a Nagypalád-Nagyhódos határátkelő
Kárpátaljai helyzet: Magyar Levente tájékoztatást kapott az ukrajnai magyar közösség támogatásáról

A világon Ukrajna szenvedi el a legtöbb kibertámadást

Az év elejétől számított mindössze négy hónap alatt 700 kibertámadást jegyeztek fel.

Ukrajna továbbra is az első helyen áll a világon az ellene irányuló kibertámadások számát tekintve. Ezt Viktor Zsora, az Állami Speciális Kommunikációs Főosztály helyettes vezetője jelentette be az Interfax-Ukraina-nak adott interjújában, amely május 23-án.

Elmondása szerint 2022. január 14-ig Ukrajna hosszú ideig a második helyen állt a világon az USA után a kibertámadások számában. Azóta azonban az első helyet foglalja el.
„Az év eleje óta 700 incidenst regisztráltak. Ez nagyjából annyi, mint tavaly. Ez azt mutatja, hogy a kibertámadások intenzitása folytatódik. Az első negyedévben összesen 549 eset, áprilisban pedig – 151 volt” – mondta el.

Az Állami Speciális Kommunikációs Szolgálat helyettes vezetője szerint 2022 egészében a CERT-UA kormányzati számítógépes katasztrófaelhárítási csoportja mintegy 7000 incidenst rögzített (a titkosszolgálattól kapott információkat is figyelembe véve).

Az illetékes szakemberek a modern kiber-hadviselés több fázisát különböztetik meg: az invázió kezdete óta a harmadik az összetettebb támadások időszaka (2022. március végén-április eleje), amely során legalább három jelentős kibertámadás történt: az Ukrtelecom, a külügyminisztérium és egy energetikai vállalat ellen, amelyet sikerült megakadályozni.

Ezt követően valamelyest csökkent a súlyos támadások száma. Ősszel megkezdődött a kiberháború negyedik időszaka, amelyet a támadók az energiaszektor ellen in téztek. A tömeges rakétacsapásokkal párhuzamosan a kibertéren keresztül próbálták leállítani az energetikai létesítményeket.

A támadók jelenleg megpróbálnak behatolni a szolgáltatásokat nyújtó vállalatok hálózatába. Ezek úgynevezett ellátási láncok elleni támadások (supply chain attack), vagyis a szervezet célhálózatába való behatolási kísérletek valamelyik szolgáltató feltörése révén. A támadók figyelmének középpontjában a távközlési szolgáltatók, a kommunikációt biztosító és szoftverfejlesztő cégek, valamint a logisztikai vállalatok állnak. Ezeknek a támadásoknak a fő célja a kiberkémkedés, olyan érzékeny adatokhoz való hozzáférés, amelyekről az oroszok úgy vélik, hogy előnyhöz juttathatják őket a harctéren.


Református

FRISS hírek






Kövessen minket a

és mi értesítjük a legfrissebb hírekről!


Megtalál minket a
NAV honlapján is!


NAV

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com