Top10


Partnerünk

Hírkosár logó, hírek egyben

Népszerű tartalom

Magyarországra tartó határsértőket találtak homokba bújva egy teherautón az ukrán határőrök Nagypalád közelében (videó)
Újabb elesett kárpátaljai katonákról érkezett gyászjelentés
Szijjártó Péter alaposan beolvasott Von der Leyennek – hamarosan szemtől szembe kerülnek egymással
Döntött Donald Trump: folytatja a fegyverszállításokat, megy a segítség Ukrajnának
Trump ritkaföldfémek szállításához kötné Ukrajna segélyezését

Hány szintes legyen a házunk?

A ház tervezésekor az egyik első kérdés, amivel szembe találja magát a megrendelő és az építész, az az, hogy hány szintes legyen a leendő épület. A következőkben az egyszintes és a többszintes házak előnyeit és hátrányait mutatjuk be röviden.

Új sláger a közelmúltból: az egyszintes ház

A kulcsrakészház.hu oldalán található alaprajz ötletek között böngészve is megerősítést nyer az a tendencia, hogy legtöbben egyszintes házba vágynak. Ennek több oka is van, az egyik az, hogy nem kell emeleteket megmászni, ezáltal amikor idősebb korba lép a ház tulajdonosa, akkor is meg tudja közelíteni a ház minden részét, hiszen lépcsőznie nem kell, valamint ha úgy adódik, az akadálymentesítés is egyszerűbbé válik, jelentős szintkülönbségek nincsenek. 

A másik ok, ami miatt sokan szeretik ezt a típusú elrendezést, hogy az egyszintes házak esetén sokkal jobban ki lehet alakítani közösségi tereket, amellyel a család összetartozását is könnyebb növelni. 

Hátránya az egyszintes háznak, hogy vannak olyan telkek, ahol egyszerűen nem fér el, akár a telek mérete, akár a domborzati viszonyai miatt. 

Kétszintes ház

Ahogyan az imént említettük, vannak olyan körülmények, amik miatt nem megoldható az egyszintes ház kivitelezése. Például lejtős telek esetén már az is örömet tud okozni a tervezőnek, ha egy kisebb vízszintesebb részt ki tud hasítani az alapoknak. Ebben az esetben, ha már a lejtőn nem lehet továbbterjeszkedni, felfelé kell. 

Mégis milyen előnyök származhatnak a kétszintes elrendezésből? Egyrészt, ha panorámás telekről van szó, akkor a felső szintről sokkal jobban élvezhető a kilátás. A másik előnye, hogy bár a nagy közösségi tereknek előfordulhat, hogy búcsút kell inteni, de az intim magánszféra viszont könnyen kivitelezhető a “magaslatokon”. Ugyanehhez kapcsolódik, hogy a pihenőterületet érzékelhető módon el lehet különíteni a közösségi tértől (pl. nappalitól, konyhától). Szintén az előnyök között lehet felsorolni azt is, hogy kisebb alapterület esetén tágasabb kertet lehet kialakítani, ha a telek mérete egyébként ezt lehetővé teszi.

A lépcső alapterülete úgy tűnhet, hogy kivesz a hasznos alapterületből, de egyszintes házak esetén is kell számolni a megnövekedett közlekedő helyiségek (folyosók, stb.) méretével, így számottevő különbség ebben a tekintetben nincsen a két típus között.

Többszintes házak

Extrém emelkedős telken még akár az is elképzelhető, hogy újabb szintet emelnek a második emeletre, de az is igaz, hogy ez a megoldás viszonylag ritka. 

A múlt században épült többgenerációs, illetve az ezredforduló környékén igen népszerű nagy méretű házak lassan kezdenek kimenni a divatból, mert nincs már olyan nagy igény az emberekben, hogy hatalmas házakban éljenek, nem is tud otthonos lenni sok esetben, a fenntartásról nem is beszélve.

Az építészmérnök minden esetben megvizsgálja a telek adottságait, és a megbízóval együtt közösen dönti el, hogy hány szintes ház az, ami felépíthető a megadott telekre, ezért megbízóként bízzunk a szakértelmükben!

Kövessen minket a FACEBOOKON, INSTAGRAMON, TWITTEREN, TELEGRAMON vagy GOOGLE Hírekben és nem marad le a legfrissebb hírekről!


Református

Partnerünk

Hírkosár logó, hírek egyben

FRISS hírek






Kövessen minket a
FACEBOOKON,
INSTAGRAMON,
TWITTEREN,
TELEGRAMON, vagy
GOOGLE Hírekben
és mi értesítjük a legfrissebb hírekről!

Megtalál minket a
NAV honlapján is!



NAV
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com