Top10


Partnerünk

Hírkosár logó, hírek egyben

Népszerű tartalom

Zelenszkij kiegyezne Putyinnal?
Nógrádi György: Zelenszkij fölött eljárt az idő
Egyértelművé tette a német kancellár, hogy miért nem lehet Ukrajna a NATO tagja
Zelenszkij szerint az ő „igazságos béketervét” veszi alapul az USA elnöke
Oroszország bejelentést tett Ukrajnáról

Véget ért a „tesztüzem”? Ezek a hatásai a másfél évnyi oroszellenes szankcióknak

Az Európai Unió által az Orosz-Ukrán konfliktusra kivetett szankciók hosszú ideje vitathatóak, különösen a Magyar Kormány részéről. A szankciókat kritizálva új nemzeti konzultációban foglalkoztak az EU Ukrajnával kapcsolatos politikájával. Azonban fontos megérteni, hogy a szankciók milyen hatással vannak Oroszország gazdaságára és a konfliktus kimenetelére.

A szankciókat három fő csoportba sorolhatjuk: célzott korlátozó szankciók, gazdasági szankciók és vízumintézkedések. Ezek célja az orosz gazdasági kapacitás csökkentése és a háború fenntartásának megnehezítése. Az EU szigorú export- és importtilalmat vezetett be számos termékre, beleértve technológiát, energiaipari berendezéseket, és szankcionálta az olaj és egyéb termékek importját. Emellett az orosz központi bank vagyoni eszközeit befagyasztották, amelynek jelentős hatása volt az orosz gazdaságra – írja a HellóMagyar cikke.

Az eredmények lassan, de érezhetően mutatkoznak. Az orosz feldolgozóipar és az egyes iparágak komoly visszaesést tapasztaltak. Az import és export drasztikusan csökkent, és az orosz államnak jelentős költségeket okozott a háború fenntartása. Az adóbevételek csökkentek, különösen az energiaiparból származó bevételekben volt érezhető a visszaesés.

Azonban a szankciókat kikerülni próbáló harmadik országok és az EU-n belüli exportkorlátozások jelzik, hogy a korlátozásoknak vannak kiskapuk. Egyes EU-tagállamok így továbbra is üzletelnek Oroszországgal, ami jelentős profitot hozott számukra.

Összességében a szankciók lassan, de határozottan csökkentik Oroszország gazdasági kapacitását és növelik a háború költségeit. Azonban a szankciók kijátszása és a kiskapuk kihasználása továbbra is megkérdőjelezi a szankciók hatékonyságát és azok képességét a béke megteremtésére. Emellett a szankciók átformálják a nemzetközi politika alapjait, és bár hatásosak, kérdéseket vetnek fel a céljaik elérhetőségével kapcsolatban. Ez egy bonyolult politikai kérdés, ahol nehéz egyértelmű álláspontra helyezkedni a szankciók hatékonyságát és azok hosszú távú eredményességét illetően.


Református
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com