Top10


Partnerünk

Hírkosár logó, hírek egyben

Népszerű tartalom

Ukrajna: Jön a katonai rendőrség
Megállíthatatlan Orbán: Brüsszelben is látják, hogy az eszméit nyugat felé sodorja a szél
Csak duma az orosz békülékenység: csak teljes ukrán megadással jöhet el a béke?
Újabb haladékot kaptak a korlátozottan alkalmas hadkötelesek
Egymillió hrivnyás juttatással csalogatják a 18 és 24 év közti fiatalokat az ukrán hadseregbe

Tartsd tisztán a mobilodat: így szabadulj meg a kosztól gyorsan és egyszerűen!

Liftgombok, korlátok, ajtókilincsek: a mindennapokban szinte lehetetlen elkerülni a baktériumokkal fertőzött felületeket. Ha más nem, a koronavírus-járvány mindannyiunkat megtanított a kézmosás jelentőségére, de mi a helyzet az okostelefonunk tisztításával, amit mindenhová magunkkal viszünk és naponta többször megérintünk?

Egyes kórokozók a felület anyagától és a környezeti körülményektől függően néhány órától akár több napig, de bizonyos esetekben annál is tovább megmaradhatnak a készülékünkön, ezért annak tisztán tartása alapvető kell legyen. Elektronikai eszközök esetén ez igazi kihívást jelenthet, ezért a következő cikkben eláruljuk, hogyan szabadulhatsz meg a kosztól és a baciktól gyorsan, egyszerűen!

Az okostelefon tisztításának legjobb módja

A mobilunk állandóan a kezünkben van, akár utazunk, akár a munkahelyünkön vagy otthonunkban vagyunk. Így a kézmosás mellett a telefon napi tisztítása legalább annyira fontos, de hogyan lehetséges ez, anélkül, hogy bármilyen kárt tennénk benne?

 

Valójában egész egyszerűen! Bár a legnagyobb telefongyártók korábban vonakodtak attól, hogy erre az esetre antibakteriális termékek használatát javasolják, mostanra mégis erre hívják fel a figyelmet. A 70%-os izopropil-alkoholos törlőkendők biztonságosan alkalmazhatók a telefon külső felületének, hátsó burkolatának és kijelzőjének fertőtlenítésére, sőt jelenleg ezek tekinthetők a legjobb megoldásnak. (A 70%-os aránynak kiemelkedő jelentősége van, mert ez a koncentráció már elegendő a baktériumok elpusztításához.)

A teljes biztonság érdekében a  tisztítást érdemes mindig a készülék kikapcsolásával és a kábelek kihúzásával kezdeni. Különösen oda kell figyelni, hogy a különböző nyílásokba – mint például a töltő- és fülhallgatóportokba – ne kerüljön nedvesség!

Amikor nincs kéznél alkoholos törlőkendő

Ha nincs kéznél alkoholos törlőkendő, alternatívaként enyhe szappanos víz is segíthet a baktériumok kiirtásában. Ennél a módszernél azonban még inkább résen kell lenni: a víz nem érheti direkten a készüléket! Célszerű ilyenkor az oldatba éppen csak belemártott mikroszálas (lehetőleg szöszmentes) kendőt választani, mert ezek a törölközőkkel, zsebkendőkkel, papírtörlőkkel szemben sokkal kevésbé fejtenek ki súroló hatást, így nem bántják a kijelző védőrétegét.

 

A háztartási tisztítószerek tiltólistásak

Amikor nincsenek kéznél a telefontisztításhoz megfelelő törlőkendők, szigorúan tilos a konyhapult alatt lévő jól ismert tisztítószerek után nyúlni, akármennyire is csábító lehetőségnek ígérkeznek. Ezek a készítmények olyan kemény vegyi anyagokat tartalmaznak, amelyek nagymértékben rongálhatják a telefon kijelzőjét, főleg akkor, ha hosszú időn keresztül folyamatosan ilyen módon próbáljuk tisztítani.

Ugyanez igaz az ecetet és fehérítőt tartalmazó törlőkendőkre – tiltólistára velük! Ezenfelül a korábban említett, súroló hatású papírtörlőket, papírzsebkendőket is jobb teljesen hanyagolni. Fontos megjegyezni, hogy ha alkoholkoncentrátumot tartalmazó aeroszolos spray-k használatát fontolgatjuk, közvetlenül soha ne fújjuk a telefonra – kizárólag kendőre vigyünk fel belőle, és úgy alkalmazzuk!

A telefonttartozékok megtisztítására is legyen gondod!

Nem csak a telefonok felületei lehetnek koszosak, hanem – a fülhallgatótól kezdve a töltőkábelen át a tokokig – a tartozékok is igazi baktériumtanyává válhatnak. A jó hír, hogy a kiegészítők tisztításával kapcsolatban sok új szabályt nem kell megjegyezni, mert lényegében ugyanazok a tippek vonatkoznak rájuk, mint a mobilokra: kézmosás, antimikrobiális törlőkendő vagy alkoholos tisztítószerrel lefújt kendő használata, és kész is!

A tokok esetében viszont célszerű egy kis extra figyelmesség, mert anyaguk miatt más folyamatot igényelhetnek. Amíg a bőrtokok esetében a szappanos-vizes oldat a nyerő, addig a műanyagból, gumiból és szilikonból készült kiegészítőket nyugodtan be lehet áztatni, és finoman, fogkefével is át lehet őket súrolni. Legjobban a fából készült tokokra ügyeljünk, esetükben jobb a mikroszálas törlőkendők alkalmazásánál maradni.

Nem is olyan bonyolult, igaz?


Református
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com