A migrációt már az oroszoknál is nagyobb veszélynek tartják a németek

Bár lassan a harmadik évébe lép az ukrajnai háború, a németek most már nem Oroszországban, hanem a tömeges migrációban és a radikális iszlámban nagyobb fenyegetést látnak, mint a Kremlben – derült ki a pénteken kezdődő müncheni biztonsági konferencia elé időzített, de tavaly végzett felmérés eredményéből.

Ez nagy változás tavalyhoz képest, amikor Moszkvában látták a németek a legnagyobb fenyegetést.

Oroszország azonban lecsúszott a hetedik helyre.

Nem csak a németeknél, a legfejlettebb ipari államokat tömörítő G7-el lakosságának körében is hátrább szorultak az oroszok, méghozzá az első helyről a negyedikre, már csak a japánok és a britek tekintik a legsúlyosabb fenyegetésnek őket, az olaszok szemében csak a 12. helyen áll Putyin és országa.

Az eredmény kulcsfontosságú pillanatban derült ki – emlékeztetett a hírről beszámolva a Politico, hiszen az Egyesült Államok kongresszusában elakadt az Ukrajnának szánt segély, amely nélkül Kijev elveszítheti a háborút . Bár az Európai Unió megállapodott a következő ötvenmilliárd eurós csomagról, az nem lesz elég Ukrajna egyre növekvő pénzügyi igényeinek kielégítésére. (Egy euró 386,9 forint.)

A német közvélemény elmozdulása jól mutatja, mennyire megváltoztak a prioritások az elmúlt egy évben. A radikális iszlámtól való félelem tavaly a 16. helyen állt, most azonban a másodikra ugrott fel a Hamász Izrael ellen elkövetett októberi terrortámadása miatt. (A felmérést tavaly októberben és novemberben végezték 12 ezer ember megkérdezésével.)

A háborúk és a klímaváltozás okozta tömeges migráció már 2022-ben is a második legnagyobb veszélyforrás volt a közvélemény szemében – most felugrott az első helyre.

Úgy tűnik, a Hamász október 7-i terrortámadása miatt sok más országhoz hasonlóan Németországban is megnőtt az aggodalom a radikális iszlám terrorizmussal kapcsolatban

– olvasható a jelentésben, amely hozzáteszi, hogy „a vizsgált országok közül Németországban a legmagasabb a migrációval kapcsolatos aggodalom”.

Más szempontból is komor képet fest a dokumentum a világ leggazdagabb országainak gondolkodásáról. A G7-országok lakosságának nagy része úgy véli, hogy a hazája tíz év múlva kevésbé lesz biztonságos és gazdag, mint most. Ezzel ellentétben az úgynevezett BRICS-országok – Brazília, Oroszország, India, Kína, India és Dél-Afrika – kilátásait pozitívabban ítéli meg a lakosságuk.

Egy másik döbbenetes adat: világ lakosságának 72 százaléka él autokráciákban, szemben az egy évtizeddel ezelőtti 46 százalékkal.


Református

Partnerünk

Hírkosár logó, hírek egyben
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com