Top10


Partnerünk

Hírkosár logó, hírek egyben

Népszerű tartalom

Zelenszkij nyitott Trump ajánlatára az ásványkincseibe történő befektetéseket illetően
Zelenszkij hajlandó tárgyalni Putyinnal, de jelen kell lennie Amerikának és az EU-nak is
Megnyílt a határ az ukrajnai férfiak egyes kategóriái előtt
Már zajlanak az előkészületek: jöhet a találkozó, amire sokan várnak már a háború kitörése óta
Svéd rendőrség: Mintegy tízen meghaltak a felnőttoktatási központnál történt lövöldözésben

Az ukrán menekültek nem szívesen mennek Franciaországba, és meg is van rá az okuk

Friss becslések szerint Oroszország ukrajnaiinváziója után az Európai Unió területe 4,3 millió ukrán menekült átmeneti otthonává vált. Az ukránok száma azonban a különböző európai országokban jelentősen eltér, és ebben a tekintetben Franciaország messze elmarad az Európai Unió többi tagjától – írja a Politico.

Januárban Franciaország mindössze 64 720 Ukrajnából származó menekültet jelentett, aki ideiglenes védelem alatt áll náluk, míg Németország több mint 1,2 millió, Lengyelország pedig csaknem 1 millió menekültet fogadott be.

Lengyelország, a balti államok, a Cseh Köztársaság, Szlovákia és Bulgária 1000 állampolgáronként több mint 25 menekültet fogad be, míg Franciaország ezzel szemben 1000 polgárra vetítve 1 lakosnál kevesebbet fogad be.

Ennek oka részben a pontatlan számokban rejlik – a kiskorúak általában engedély nélkül tartózkodhatnak Franciaországban, ezért ritkán szerepelnek az átmeneti védelmi statisztikákban. A nyelv is fontos szerepet játszik, hiszen a menekültek jelentős része a szláv nyelvű országokat részesíti előnyben. De a nyelven kívül a földrajzi távolság, is közrejátszik ebben.

Franciaország „elég messze van”, anyagi támogatása „jelentősen alacsonyabb” a Németország által nyújtottnál, és nem rendelkezik nagy ukrán közösséggel. Emberi jogi csoportok is rámutatnak a nyelvi akadályokra és jelentős bürokráciára.

„Az Ukrajnából menekülő embereknek gondot okoz az átmeneti védelem, a szociális ellátások és a lakhatási programok, valamint a franciaországi tanulmányi és munkalehetőségek kérelmezési eljárásával kapcsolatos információkhoz való hozzáférés. „Ha más országokban, például Németországban főként állami szinten szervezik meg a támogatást, akkor Franciaországban az egyesületek és a helyi lakosok vettek részt az ukránok fogadásában” – jegyzi meg a Politico. Ezentúl sok ukrán aggódik amiatt, hogy mi lesz 2025 márciusa, az ideiglenes védelem lejárta után.

Kövessen minket a FACEBOOKON, INSTAGRAMON, TWITTEREN, TELEGRAMON vagy GOOGLE Hírekben és nem marad le a legfrissebb hírekről!


Református

Partnerünk

Hírkosár logó, hírek egyben

FRISS hírek






Kövessen minket a
FACEBOOKON,
INSTAGRAMON,
TWITTEREN,
TELEGRAMON, vagy
GOOGLE Hírekben
és mi értesítjük a legfrissebb hírekről!

Megtalál minket a
NAV honlapján is!



NAV
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com