Top10


Partnerünk

Hírkosár logó, hírek egyben

Népszerű tartalom

Zelenszkij területcserét ajánlana Oroszországnak
Rejtélyes amerikai repülőgép landolt Moszkvában – Donald Trump máris Oroszországba küldhetett valakit?
Kiderült mikortól üzemel a Nagypalád-Nagyhódos határátkelő
Kárpátaljai helyzet: Magyar Levente tájékoztatást kapott az ukrajnai magyar közösség támogatásáról
Magyar Levente: Ukrajna hátba szúrta Magyarországot

Falba ütközik az a nagy amerikai terv, amely Ukrajna légvédelmi megsegítéséről is szól

Hiány van a Boeing által gyártott kereső berendezésekből, ezért akadályokba ütközik az a terv Japánban, hogy a Patriot légvédelmi rakéták gyártását ott felpörgessék, és ezzel a globális rakétagyártás fokozásához is hozzá tudjanak járulni a szigetországban – tudta meg a Reuters négy forrással való beszélgetései alapján.

A japán Mitsubishi Heavy Industries (MHI) most évente mintegy 30 PAC-3 rakétát gyárt a védelmi vállalkozó Lockheed Martin licenc alapján, és ezt a számot körülbelül 60-ra tudná növelni. Ehhez, illetve az évi 60 darab fölé növeléshez azonban az is kellene, hogy a Boeing által gyártott kritikus fontosságú alkatrész megfelelő számban álljon rendelkezésre.

Több évbe is beletelhet, mire az MHI képes lesz növelni a termelést a hiány miatt

– jelezte egy forrás a hírügynökségnek.

Az egész terv abba a nagyobb képbe illeszkedik, hogy az Egyesült Államok szeretné évi 500-ról 750 darabra növelni a Patriot légvédelmi rakéták gyártási számát, hogy az ukrajnai megsegítés miatt leapadt készleteit is feltöltse, illetve további segítséget tudjon nyújtani, és ezért a licencek alapján különböző cégeket bevonnak a gyártásba a szövetségi rendszeren keresztül.

A Lockheed Martin nemrég azt közölte, hogy 2027-ig 500-ról 650-re növeli a Patriot elfogórakéták amerikai gyártását, amelyek darabonként körülbelül 4 millió dollárba kerülnek.

A beszámoló emlékeztet rá, hogy a Boeing tavaly megkezdte rakétákhoz szükséges keresőgép gyárának bővítését az Egyesült Államokban, hogy 30%-kal növelje a termelést, bár a további gyártósorok csak 2027-ben kezdenek el működni. A vállalat tavaly nem közölte, hogy hányat gyártottak belőle, de megjegyezte, hogy most adták át az 5000. ilyen gépet.


Református

FRISS hírek






Kövessen minket a

és mi értesítjük a legfrissebb hírekről!


Megtalál minket a
NAV honlapján is!


NAV

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com