Top10


Partnerünk

Hírkosár logó, hírek egyben

Népszerű tartalom

Egymillió hrivnyás juttatással csalogatják a 18 és 24 év közti fiatalokat az ukrán hadseregbe
Zelenszkij területcserét ajánlana Oroszországnak
Rejtélyes amerikai repülőgép landolt Moszkvában – Donald Trump máris Oroszországba küldhetett valakit?
Kiderült mikortól üzemel a Nagypalád-Nagyhódos határátkelő
Kárpátaljai helyzet: Magyar Levente tájékoztatást kapott az ukrajnai magyar közösség támogatásáról

Az amerikai fegyvergyártók nem akarnak üzemet nyitni Ukrajnában

Az amerikai vállalatok óvatosak az ukrajnai koprodukciós megállapodásokkal. A külügyminisztérium szerint az amerikai hadiipar fokozatosan közelít az ukrajnai fegyvergyártás felé.

Az ukrán kormány a külföldi cégek fegyvergyártásának kiépítését a nyugati támogatóik által nyújtott hosszú távú katonai segélyek alternatívájaként hirdette. A német Rheinmetall azt ígérte, hogy nemcsak lőszereket, hanem páncélozott járműveket és harckocsikat is fog gyártani az országban.

Több amerikai védelmi vállalat is fontolgatja a közös gyártást Ukrajnában, de továbbra is a legfőbb kérdés, hogy mennyire biztonságos ez az üzleti tevékenység egy háborús övezetben, illetve, hogy a korrupció miatt ez hosszú távon mennyire lesz jó üzlet, írja a Defense One.

A Pentagon arra ösztönözné az amerikai védelmi ipart, hogy fokozza az együttműködést az ukrán partnerekkel, de az amerikai cégek óvatosabban kötnek üzleteket, mint az európai vállalatok.

Azt hiszem, az iparunk lelkes, de ugyanakkor üzleti szempontból is vizsgálni kell, hogy van-e értelme, nem igaz? Emellett az is kérdés, hogy hogyan lehet ezeket a dolgokat ténylegesen kifizetni

– nyilatkozta egy külügyi tisztviselő a Defense One-nak a farnborough-i légi kiállításon.

A Northrop Grumman múlt hónapban jelentette be, hogy lőszereket fog gyártani Ukrajnán belül, de a védelmi vállalatnak nem lesznek emberei a helyszínen, az Egyesült Államokból támogatják a gyártást. Ez az első nyilvános megállapodás egy amerikai vállalat és Kijev között, és „vannak más vállalatok is, amelyek vizsgálják ennek lehetőségét”. Amerikai részről nem véletlen az óvatosság, hiszen senki sem akarja, hogy a létesítményei felrobbanjanak vagy az alkalmazottai megsérüljenek, mondta az említett tisztviselő.

Az amerikai és a nyugati vállalatot az ukrán védelmi ipari korrupciója is aggasztja.

„Nyilvánvaló, hogy a korrupció aggodalomra ad okot” – mondta a tisztviselő, amit szerinte az ukrán fél is elismer és lépéseket tesz a helyzet javítása érdekében, hogy az amerikai ipar bátrabban fektessen be Ukrajnában. Azonban egy-egy új gyártósor beindítása évekbe is telhet, ezért a fokozatosság elvét alkalmaznák, a karbantartástól indulva a fejlettebb védelmi beruházásokig.

Az amerikai vállalatok számára egy másik vitás kérdés, hogy rendelkeznek-e politikai kockázati biztosítással, azaz pénzügyi védelmet nyújtanak-e számukra az ukrajnai befektetéseikre.

Külügyi tisztviselők szerint bízniuk kell az amerikai államban, hiszen az amerikai kormány is azt szeretné, ha a vállalatok többet tennének Ukrajnában. Ennek előmozdítása érdekében az Egyesült Államoknak van egy ún. „Ukrajna-üzletcsoportja”, amelynek az a feladata, hogy segítse és iránymutatást adjon a lehetséges amerikai–ukrán befektetésekkel kapcsolatban felmerült aggályokra.

„Ha az ukrán ipart fel tudjuk használni hadiipari célokra, az mindkét kormány és mindkét fél ipara számára potenciálisan előnyös.”

Forrás: Magyarnemzet/KH


Református

FRISS hírek






Kövessen minket a

és mi értesítjük a legfrissebb hírekről!


Megtalál minket a
NAV honlapján is!


NAV

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com