Top10


Partnerünk

Hírkosár logó, hírek egyben

Népszerű tartalom

Rejtélyes amerikai repülőgép landolt Moszkvában – Donald Trump máris Oroszországba küldhetett valakit?
Kiderült mikortól üzemel a Nagypalád-Nagyhódos határátkelő
Kárpátaljai helyzet: Magyar Levente tájékoztatást kapott az ukrajnai magyar közösség támogatásáról
Magyar Levente: Ukrajna hátba szúrta Magyarországot
Donald Trump szerint Ukrajna „gyakorlatilag” beleegyezett egy 500 milliárd dolláros üzletbe, hamarosan találkozhatnak Volodimir Zelenszkijjel

A nagy hatótávolságú fegyverek Oroszország elleni bevetéséről tárgyaltak Berlinben

Az Egyesült Államok, Franciaország, Németország és az Egyesült Királyság vezetői pénteken Berlinben elkötelezték magukat amellett, hogy továbbra is támogatják Ukrajnát a nemzetközi jog, különösen az ENSZ Alapokmánya, valamint Ukrajna szuverenitása és területi integritása alapján. A találkozóra Joe Biden amerikai elnök németországi villámlátogatása alkalmából került sor, ahol a résztvevők megerősítették, hogy céljuk egy igazságos és tartós béke előmozdítása.

Biden felszólította a nyugati szövetségeseket, hogy továbbra is álljanak ki Ukrajna mellett az orosz agresszióval szemben, különösen a közelgő téli hónapok előtt. A nyilatkozatot azt követően tette, hogy zárt ajtók mögött tárgyalt Olaf Scholz német kancellárral, látogatásának egyik fő célja az ukrajnai helyzet és a közel-keleti konfliktus eszkalálódásának megvitatása volt.

Az elnök közleményében jelezte, hogy a Scholz-cal folytatott tárgyalásokon szó lesz az Ukrajnának nyújtott katonai támogatás növeléséről, valamint a polgári infrastruktúra megerősítéséről, részben az orosz befagyasztott vagyonok feloldásának terhére. Biden ugyanakkor elmondta, hogy nincs egyetértés a nagy hatótávolságú fegyverek Ukrajnának történő átadásáról, amit Volodimir Zelenszkij ukrán elnök hónapok óta szorgalmaz, hogy csapásokat mérhessen orosz területekre.

A tárgyalásokhoz később csatlakozott Keir Starmer brit miniszterelnök és Emmanuel Macron francia elnök is.

A találkozó központi témája az volt, hogyan lehetne elérni a harcok befejezését, miközben Oroszország folytatja előrenyomulását Kelet-Ukrajnában.

A gázai helyzet is terítékre került: a vezetők tárgyaltak a tűzszünet lehetőségéről, az izraeli túszok azonnali szabadon engedéséről, valamint a palesztin területekre irányuló humanitárius segélyek biztosításáról. Starmer kiemelte: „A világ nem fogad el több kifogást a humanitárius segítségnyújtás akadályozására.”

Forrás: Magyarnemzet/KH


Református

FRISS hírek






Kövessen minket a

és mi értesítjük a legfrissebb hírekről!


Megtalál minket a
NAV honlapján is!


NAV

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com