Top10


Partnerünk

Hírkosár logó, hírek egyben

Népszerű tartalom

Marco Rubio: Az orosz–ukrán háború lesz a müncheni konferencia fő témája
Zelenszkij kiegyezne Putyinnal?
Nógrádi György: Zelenszkij fölött eljárt az idő
Egyértelművé tette a német kancellár, hogy miért nem lehet Ukrajna a NATO tagja
Zelenszkij szerint az ő „igazságos béketervét” veszi alapul az USA elnöke

Scholz megismételte: Korainak tartja a német békefenntartók esetleges ukrajnai szerepvállalásáról beszélni

Olaf Scholz német kancellár ismét kijelentette, hogy korainak tartja a német katonák esetleges ukrajnai békefenntartó misszióban való részvételéről szóló vitákat. A Spiegel által idézett nyilatkozatában Scholz hangsúlyozta, hogy jelenleg nem tartja helyénvalónak az ilyen jellegű megbeszéléseket.

A kancellár határozott álláspontot képviselt, miszerint amíg a harcok folytatódnak, német csapatok nem lesznek jelen Ukrajnában. Scholz szerint a jövőbeli tárgyalások középpontjában Ukrajna biztonsági garanciáinak kell állniuk, hogy az ország biztos lehessen abban, Oroszország nem támadja meg harmadszor is – a 2014-es és 2022-es események után. Erről számolt be az Európai Igazság hírportál.

A kancellár optimizmusát fejezte ki azzal kapcsolatban, hogy lehetséges lesz közös stratégiát kialakítani az Egyesült Államok jövőbeli elnökével, Donald Trumppal Ukrajna ügyében. Ugyanakkor hangsúlyozta, hogy semmilyen döntés nem születhet az ukránok „feje fölött”.

Scholz kijelentése ellentétben áll Annalena Baerbock külügyminiszter korábbi nyilatkozatával, aki azt mondta, hogy Németország „támogat mindent, ami a jövőbeni békét szolgálja”. Ezt sok újságíró úgy értelmezte, hogy Baerbock nem zárja ki a német békefenntartók részvételét, ha a jövőben felmerülne egy ilyen nyugati szövetséges misszió lehetősége.

Boris Pistorius védelmi miniszter kevésbé kategorikusan nyilatkozott a német katonák esetleges részvételéről egy ukrajnai békefenntartó misszióban. Szerinte, ha egy ilyen misszió létrejönne, Németország szerepe számos tényezőtől és körülménytől függne. Pistorius hangsúlyozta, hogy különbséget kell tenni a csapatok jelenlegi jelenléte és a harcok befejezése utáni helyzet között.

A demilitarizált övezet és az európai békefenntartók ötlete állítólag szerepel egy olyan tervben, amelyet tanácsadók fontolgatnak Trumpnak javasolni a „háború gyors befejezése” érdekében. Ez indította el a vitákat egy ilyen hipotetikus misszióról, miután az információ kiszivárgott a médiába.

A nyugati csapatok Ukrajnába való esetleges bevetéséről szóló vitákat tovább élénkítette a francia külügyminiszter kijelentése, miszerint Párizsnak „nincsenek vörös vonalai” Ukrajna támogatásában.


Református
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com