Top10


Partnerünk

Hírkosár logó, hírek egyben

Népszerű tartalom

Marco Rubio: Az orosz–ukrán háború lesz a müncheni konferencia fő témája
Zelenszkij kiegyezne Putyinnal?
Nógrádi György: Zelenszkij fölött eljárt az idő
Egyértelművé tette a német kancellár, hogy miért nem lehet Ukrajna a NATO tagja
Zelenszkij szerint az ő „igazságos béketervét” veszi alapul az USA elnöke

Új vírus tombol: ismeretlen kór öli tömegesen az embereket

A WHO több országban is megerősítette a járvány kitörését. Az Egészségügyi Világszervezet bejelentette, hogy újabb három országban és az Egyesült Királyságban mutattak ki egy halálos vírust.

Konkrétan Ecuadorból, Guyanából, Panamából és a Kajmán-szigetekről jelentették az Oropouche vírus megerősített eseteit – írja az Express a WHO közleményére hivatkozva.

Kanadában, az Egyesült Államokban és Európában is kimutatták az Oropouche-vírus behurcolt eseteit. Összesen 11 634 megerősített vírusos esetet jelentettek Amerikában, köztük két halálos áldozatot.

„A rendelkezésre álló információk alapján a WHO regionális szinten magasnak értékeli a vírus által jelentett általános közegészségügyi kockázatot. Európában 30 megbetegedést jelentettek” – tette hozzá a jelentés.

Mint ismertté vált, a betegség a szúnyogok csípése révén terjed. A WHO attól tart, hogy a vírus más módon is terjedni kezdhet, ha nem sikerül megfékezni. Konkrétan Brazíliában három olyan esetet is megerősítettek, amikor a betegség terhes anyáról terjedt át – két csecsemő meghalt, egy pedig születési rendellenességgel jött a világra. Emellett Brazíliában jelenleg 15 csecsemő halálát vizsgálják, valamint öt spontán vetélést és három esetben veleszületett rendellenességeket állapítottak meg. Szintén szeptemberben Kuba megerősített egy esetet veleszületett rendellenességgel, és további két esetet vizsgálnak.

Ugyanakkor Németországban három behurcolt Oropouche-esetet, Spanyolországban 21 esetet, Olaszországban pedig hat esetet észleltek. Ezen közül 20 a Kubába, egy pedig a Brazíliába történő utazáshoz köthető.

Az Oropouche-vírus gyakori Közép- és Dél-Amerikában, valamint a Karib-térségben. Az emberre elsősorban az erdős területeken és a víztestek közelében élő Culicoides paraensis szúnyogok csípése révén terjed.

A betegség tünetei a dengue-lázhoz hasonlóak, és a csípés után 4-8 nappal kezdődnek.
A betegségre nincs specifikus kezelés vagy vakcina. Ahhoz, hogy megvédje magát e szúnyogok csípésétől, szúnyoghálóra, rovarriasztóra és szúnyogriasztóval kezelt ruházatra van szüksége.

Forrás: GolosKarpat/KH


Református
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com