Top10


Partnerünk

Hírkosár logó, hírek egyben

Népszerű tartalom

Magyarországra tartó határsértőket találtak homokba bújva egy teherautón az ukrán határőrök Nagypalád közelében (videó)
Újabb elesett kárpátaljai katonákról érkezett gyászjelentés
Szijjártó Péter alaposan beolvasott Von der Leyennek – hamarosan szemtől szembe kerülnek egymással
Döntött Donald Trump: folytatja a fegyverszállításokat, megy a segítség Ukrajnának
Trump ritkaföldfémek szállításához kötné Ukrajna segélyezését

Kemény bírságokkal sújtják az ukrajnai vállalkozókat

Az ukrán adóhatóság mostantól nem engedi, hogy az egyéni vállalkozók jogsértésekkel folytassák tevékenységüket. Például ha a negyedévi beszámolókat nem nyújtják be időben. A törvények be nem tartása bírságokat von maga után, és egyes hibákért nagy összegeket követelnek – írja a Novosti.LIVE.

Az adóbefizetés elmulasztása pénzügyi szankciókkal jár. A tartozások nemcsak pénzbírságot, hanem büntetést és bizonyos esetekben büntetőjogi felelősségre vonást is vonnak maguk után. Az adótörvénykönyv szerint, ha egy egyéni vállalkozó nem fizeti be időben az adókat az állami költségvetésbe, pénzbírsággal kell számolnia:

az összeg 10%-a a 30 naptári napig tartó késedelem esetén;
a 30 naptári napot meghaladó késedelem esetén az összeg 20%-a.

Ha szándékos adócsalásra utaló jeleket találnak, a büntetés a tartozás 25%-a, 3 éven belüli ismételt jogsértés esetén pedig 50%-a. A bírságon felül büntetést is felszámítanak, amelyet egy speciális képlet alapján számítanak ki: tartozás × NBU diszkontráta ÷ 365 nap × késedelmes napok száma.

A nagy összegű adóhátralék büntetőjogi szankciókat vonhat maga után:
1 080 000 hrivnya felett – 3 évig terjedő szabadságvesztés;
3 240 000 hrivnya felett – 5 évig terjedő szabadságvesztés.

A vállalkozókat gyakran bírságolják a Munkatörvénykönyv megsértése miatt. Például, ha egy egyéni vállalkozónak alkalmazottai vannak, akiket feketén alkalmaz, vagyis a munkaviszonyt nem támasztják alá munkaszerződéssel. Ez az adócsalás és a „borítékban” történő bérszámfejtés következményeihez vezet.

A Munktörvénykönyv szerint egy be nem jelentett alkalmazott után 10 minimálbér, azaz 2025-ben 80 000 hrivnya bírság jár. Ha egy egyéni vállalkozót 2 éven belül ismételten törvénysértésen kapnak, a büntetés 240 000 hrivnyá-ra emelkedik. Nehéz elképzelni, hogy mennyit kell majd fizetnie több szabadúszó alkalmazottért.

Egy másik súlyos hiba, amelyet a vállalkozók elkövetnek, és amely nagy bírságokhoz vezethet, az állami regisztráció nélküli működés. Például, amikor valaki online árul vagy szolgáltatást nyújt anélkül, hogy egyéni vállalkozást nyitna. A közigazgatási szabálysértésekről szóló törvénykönyv szerint a bírság összege 17 000 és 34 000 hrivnya között mozog, az előállított áruk elkobzásával együtt.

Az ismételt büntetés 2 000-től 5 000 adómentes jövedelemminimumig (34 000 és 85 000 hrivnya között) terjedő pénzbírsággal büntetendő.

Forrás: Goloskarpat.info/KH

Kövessen minket a FACEBOOKON, INSTAGRAMON, TWITTEREN, TELEGRAMON vagy GOOGLE Hírekben és nem marad le a legfrissebb hírekről!


Református

Partnerünk

Hírkosár logó, hírek egyben

FRISS hírek






Kövessen minket a
FACEBOOKON,
INSTAGRAMON,
TWITTEREN,
TELEGRAMON, vagy
GOOGLE Hírekben
és mi értesítjük a legfrissebb hírekről!

Megtalál minket a
NAV honlapján is!



NAV
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com