Top10


Partnerünk

Hírkosár logó, hírek egyben

Népszerű tartalom

Podoljak szerint Ukrajnának jó lenne egy amerikai–orosz háború
Telefonon beszélt egymással Trump és Putyin
A mozgósítás és a férfiak külföldi utazásának korlátozása a hadiállapot után is folytatódhat
Tálcán kínálta fel Ukrajna kincseit Donald Trumpnak Volodimir Zelenszkij
Trump különmegbízottja találkozott az ukrán nagykövettel

Orosz és kínai kémszoftverektől retteg Amerika

A távozó amerikai elnök egyik utolsó döntésével megtiltotta, hogy orosz vagy kínai hardverrel, illetve szoftverrel felszerelt autókat importáljanak az Egyesült Államokba. Elon Musk, a hivatalba lépő Donald Trump kormányának tagja bírálta az intézkedést. Szécsényi Gábort, Az Autó szaklap főszerkesztőjét kérdeztük az ügyben.

Joe Biden nemzetbiztonsági okokra hivatkozva tiltotta meg, hogy olyan járműveket és járműalkatrészeket importáljanak, amelyekben orosz vagy kínai hardver, illetve szoftver van. A szoftverekre vonatkozó korlátozások a 2027-es modellévtől, míg a hardverekre vonatkozó korlátozások a 2030-as modellévtől lépnek életbe.

„Az Egyesült Államok attól tart, hogy a szoftverek nemcsak adatokat gyűjtenek jogosulatlanul és használnak fel profilozási, közlekedési információgyűjtés céljára, hanem alkalmasak lehetnek arra, hogy befolyásolják magának az autónak a működését” – mondta el az InfoRádióban Az Autó magazin főszerkesztője. Széchenyi Gábor rámutatott: Európában is egyre több olyan kocsit gyártanak, ahol a fedélzeti elektronikák, sőt gyakran a biztonsági rendszerek működése online frissíthető. Az autók szoftverei legfeljebb csak engedélyt kér a vezetőtől, és új verziót tölt le a fékrendszerre, a kormányzásra.

„Az amerikaiak attól tartanak, hogy aki uralja ezeket a szoftvereket befolyásolhatja az autók biztonsági működését is”
– hangsúlyozta a szakértő”. Bár legkorábban a két év múlva gyártott járművekre és alkatrészekre lesz érvényes az importtilalom, Széchenyi Gábor szerint mindig lesznek kibúvók az intézkedés alól, mert a fő kérdés, hogy ki építette be azokat a szoftvereket, és ki vállal értük felelősséget.

A döntést Kína és Elon Musk, a hamarosan hivatalba lépő új amerikai elnök tanácsadója is bírálta, így egyelőre nem lehet tudni, hogy a korlátozások érvényben maradnak-e. A Tesla elektromosautó-gyártó vezetője szerint torzítja a piacot Joe Biden rendelete. A Teslának gyára van Sanghajban, és a kínai piacra támaszkodik. Peking szerint megalapozatlan Washington nemzetbiztonsági félelme.

Forrás: Infostart


Református
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com