Top10


Partnerünk

Hírkosár logó, hírek egyben

Népszerű tartalom

Podoljak szerint Ukrajnának jó lenne egy amerikai–orosz háború
Telefonon beszélt egymással Trump és Putyin
A mozgósítás és a férfiak külföldi utazásának korlátozása a hadiállapot után is folytatódhat
Tálcán kínálta fel Ukrajna kincseit Donald Trumpnak Volodimir Zelenszkij
Trump különmegbízottja találkozott az ukrán nagykövettel

A katonai vezetők szerint sem jó ötlet brit békefenntartókat küldeni Ukrajnába

Keir Starmer brit miniszterelnök figyelmeztetést kapott az ország katonai vezetőitől, miután kijevi látogatása során nem zárta ki a brit békefenntartók Ukrajnába küldésének lehetőségét. A szakértők szerint a brit hadsereg jelenlegi állapota nem alkalmas egy ilyen művelet végrehajtására, és egy ilyen lépés kudarcot eredményezhet. Ugyanakkor egyes nyugalmazott tisztek úgy vélik, hogy lehet pozitív hozadéka egy ilyen kezdeményezésnek is, írja az Independent.

Alan West, korábbi admirális és Gordon Brown korábbi miniszterelnök biztonsági tanácsadója szerint a brit fegyveres erők jelenleg „rendkívül alulfinanszírozottak és kiüresítettek”, ezért képtelenek lennének békefenntartókat küldeni Ukrajnába az orosz–ukrán háború esetleges lezárása után. West figyelmeztetett, hogy egy ilyen lépés könnyen eszkalálódhat, és a brit csapatok akaratlanul is mélyebben bevonódhatnak a konfliktusba.

„Csapatok állomásoztatása Ukrajnában meghaladja a lehetőségeinket” – jelentette ki Alan West.

Hasonló álláspontot képvisel Richard Dannatt, a brit hadsereg korábbi vezérkari főnöke, aki aggodalmát fejezte ki a brit haderő méretével kapcsolatban. Dannatt szerint a jelenlegi erőforrások nem elegendők egy ilyen misszió végrehajtásához, és jelentős erőforrás-növelésre lenne szükség.

Tim Collins ezredes, egy másik nyugalmazott katonatiszt még élesebben bírálta a brit védelmi helyzetet. Szerinte a hadsereget annyira leépítették, hogy már a „megsemmisülés szélén” áll. Ugyanakkor úgy véli, hogy egy ilyen kezdeményezés rávilágíthatna a brit védelmi rendszer hiányosságaira, és nyomást gyakorolhatna a kormányra a védelmi kiadások növelése érdekében.

„Szerintem nem tudjuk megtenni, de jó gyakorlat lesz, ha megpróbáljuk, és akkor láthatjuk a rendszer hibáit és lyukait” – mondta Collins.

Keir Starmer kijevi látogatása során kijelentette, hogy Nagy-Britannia „teljes szerepet” fog vállalni Ukrajna biztonságának garantálásában egy esetleges tűzszünet után. Ezzel lényegében nyitva hagyta a brit békefenntartók Ukrajnába küldésének lehetőségét. A brit védelmi minisztérium azonban egyelőre nem kommentálta az ügyet.

Forrás: Magyarnemzet/KH


Református
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com