Top10


Partnerünk

Hírkosár logó, hírek egyben

Népszerű tartalom

Podoljak szerint Ukrajnának jó lenne egy amerikai–orosz háború
Telefonon beszélt egymással Trump és Putyin
A mozgósítás és a férfiak külföldi utazásának korlátozása a hadiállapot után is folytatódhat
Tálcán kínálta fel Ukrajna kincseit Donald Trumpnak Volodimir Zelenszkij
Trump különmegbízottja találkozott az ukrán nagykövettel

Az EU a menekültügyi egyezmény felülvizsgálatát tervezi a menedékkérők kitoloncolásának egyszerűsítése érdekében

Az Európai Unió tervet dolgoz ki a háború utáni menekültügyi egyezmény felülvizsgálatára, amely megtiltja az országoknak, hogy a határaikon visszautasítsák a menedékkérőket, ami évtizedek óta az egyik legnagyobb változás lehet a migrációs politikában.

Erről a The Times számolt be a Jevropejszka Pravda szerint.

Európában egyre nagyobb az egyetértés abban, hogy a második világháború után kidolgozott, a menekültek jogállásáról szóló 1951-es egyezmény, amelyet európai bíróságok és az Európai Unió Bíróságának döntései egészítettek ki, már nem felel meg a céljainak.

„Meg kell jegyezni, hogy ezeket az elveket a második világháború vége után dolgozták ki, és a maitól nagyon eltérő geopolitikai helyzet jellemezte őket” – áll a The Times által látott diplomáciai dokumentumban.

Az 1951-es egyezményt 144 ország írta alá, és jogi kötelezettségeket határoz meg az országok számára, amelyeket a visszaküldés tilalmának alapelve rögzít. Ez az elv kimondja, hogy egyetlen menedékkérő sem küldhető vissza olyan országba, ahol az élete vagy szabadsága komoly veszélyben lenne.

Ez az elv egyre inkább megkérdőjeleződött, mivel az európai országok az elmúlt évtizedben több millió menedékkérelem elbírálásával és az elutasított menedékkérők visszaküldésével küzdöttek.

Az uniós kormányok aggodalmukat fejezik ki amiatt, hogy a menedékjog alkalmazásának „korlátozására” vonatkozó nemzeti hatáskörök jelenleg csak „vészhelyzetekben” engedélyezettek, amelyek nem veszik figyelembe az „új valóságot”

– áll a dokumentumban.

A Lengyelország által kidolgozott és az uniós belügyminiszterek által múlt csütörtökön megvitatott dokumentum megelőzi az idén tavasszal benyújtott új javaslatokat, amelyek célja a sikertelen menedékkérők kitoloncolásának felgyorsítása, valamint a bűncselekményekben érintett menekültek és más migránsok kitoloncolása.

Az európai kormányok remélik, hogy ezek az intézkedések „nemzetközi szinten is ösztönözhetik a kérdés megvitatását” – áll a dokumentumban, ami az egyezmény lehetséges jogi módosításához vezethet, amelyet olyan országok, mint az Egyesült Királyság és az Egyesült Államok támogatnának.

Forrás: eurointegration/KH


Református
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com